Srebro Teresy Moś i brąz Igora Głowińskiego w 45 edycji Międzynarodowego Turnieju Szermierczego - Challenge Wratislavia 🤺


We wrocławskiej Hali sportowej Orbita odbyła się kolejna - 45 edycja Międzynarodowego Turnieju Szermierczego - Challenge Wratislavia. 

W sobotę 18 marca rywalizowali floreciści. Najlepiej z naszych zawodników spisał się Igor Głowiński, który wywalczył 3 miejsce na 135 zawodników w kategorii U-13. Było to najlepsze miejscu wśród wszystkich zawodników z Polski startujących w tym prestiżowym turnieju. W tej samej grupie wiekowej Wiktor Woźniak wywalczył 19m., Patryk Kowalski 33m., a Jakub Becella 58m. Miejsca w Top32 wywalczyli nasi najmłodsi podopieczni: Stanisław Krokowski oraz Kacper Dziewiątkowski, na eliminacji grupowej zakończył turniej Oliwier Malinowski. W najstarszej kategorii nasz klub reprezentowało dwóch zawodników: Patryk Pocięgiel zakończył turniej na 1/32, a Karol Ciempa 1/64. 


Wyniki:

Floret chłopców.

Kategoria u11 - startowało 90 zawodników

26. Krokowski Stanisław

30. Dziewiątkowski Kacper

87. Malinowski Oliwier

Kategoria u13 - startowało 135 zawodników

3. Głowiński Igor

19. Woźniak Wiktor

33. Kowalski Patryk

58. Becella Jakub

Kategoria u15 - startowało 129 zawodników

44. Pocięgiel Patryk

84. Ciempa Karol

W niedzielę 19 marca na planszach stanęły florecistki. Najlepiej z naszego klubu spisała się Teresa Moś, która zajęła 2 miejsce. Teresa eliminacje grupową przeszła jak burza wygrywając wszystkie walki. W eliminacji bezpośredniej pokonała reprezentantki Polski awansując do najlepszej 16 turnieju. Najcięższy bój stoczyła w walce o wejście do TOP8 gdzie w priorytecie pokonała reprezentantkę Francji Mazille Pauline 9:8. W drodze do finału pokonała reprezentantki Rumunii.  W finale Teresa Przegrała jednym trafieniem z reprezentantką Cypru Elizavetą Kopyltsovą 13:12. W tej samej kategorii dobrze turniej zaczęła Lena Królak, która tak jak Teresa wygrała wszystkie walki w grupie. W walce o 32 uległa zawodniczce Wielkiej Brytanii i zajęła wysokie 33 miejsce. Blisko wejścia do TOP 32 były Zosia Konieczka, Marta Ozga oraz Agata Szczególska. Wszystkie przegrały walki o 32, ale w klasyfikacji generalnej zajęły wysokie miejsca.

W kategorii 2010-2011 dobre 35 miejsce zajęła Oliwia Buda. Oliwka w fazie grupowej przegrała tylko jedną walkę. Na 53 miejscu uplasowała się Basia Moś, która również w fazie grupowej walczyła rewelacyjnie.

W najmłodszej kategorii wiekowej wystartowały 3 zawodniczki MDKu z czego 2 debiutowały na tak prestiżowym turnieju. Najlepiej spisała się Natalka Buda, która zajęła 16 miejsce. Natalka w walce o TOP 8 przegrała z późniejszą srebrną medalistką turnieju. Z bardzo dobrej strony pokazały się Nina Królikowska oraz Dorota Wudarska. Obie wygrały kilka walk w grupie i awansowały do eliminacji bezpośredniej. Dorota przegrała o top 32 w bratobójczym pojedynku z Natalką Buda. Nina uległa reprezentantce Włoch. 

Wyniki:

Floret dziewcząt 2008-2009-startowało 109 zawodniczek

2. Teresa Moś

33. Lena Królak

37.Zofia Konieczka

45. Marta Ozga

60.Agata Szczególska

Floret dziewcząt 2010-2011-startowało 138 zawodniczek

35.Oliwia Buda

53.Teresa Moś

Floret dziewcząt 2012 i młodsi-startowało 81 zawodniczek

16.Natalia Buda

43.Dorota Wudarska

55.Nina Królikowska

GRATULACJE!!!Srebro Teresy Moś i brąz Igora Głowińskiego w 45 edycji Międzynarodowego Turnieju Szermierczego - Challenge Wratislavia 🤺 Srebro Teresy Moś i brąz Igora Głowińskiego w 45 edycji Międzynarodowego Turnieju Szermierczego - Challenge Wratislavia 🤺 Reviewed by MDK5 on marca 20, 2023 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.