MUZYCZNA SCENA

Zapraszamy dzieci i młodzieży fordońskich szkół i przedszkoli  do udziału w projekcie  artystyczno-edukacyjnym MUZYCZNA SCENA.


Tym razem w Hangarze Kultury, z powodu termomodernizacji MDK 5 odbywać się będą cykliczne koncerty, których celem  jest upowszechnianie muzyki o artystycznie wysokim poziomie. Edukacyjne treści zawarte w programie dotyczą nie tylko wiedzy muzycznej, ale także historii powszechnej, historii kultury. Ważnym elementem jest też rola wychowawcza koncertów: nauka ogólnej kultury zachowań, wyrabianie potrzeby i radości jaką niesie obcowanie ze sztuką.

Podczas każdego koncertu młodzi odbiorcy :
poznają budowę i brzmienie różnych instrumentów
śpiewają, grają na instrumentach
uczą się poprzez aktywne słuchanie
poznają terminologię muzyczną
Osoba prowadząca uwzględnia w pracy możliwości percepcyjne dzieci dostosowując scenariusz każdego koncertu do wieku słuchaczy. Wykorzystuje różnorodne, znane w pedagogice metody pracy z dziećmi i młodzieżą.

Program łączy dziedziny sztuki: taniec, plastyka, różne gatunki muzyki - klasyczna, rozrywkowa, operowa. Do współpracy zapraszamy profesjonalnych artystów, którzy zapewnią wysoki poziom artystyczny koncertów.

Czas trwania koncertów to 45'
Rezerwacje grup u pani Moniki Litwin – Dyngosz tel. 604 148 144
Koszt 10 zł od osoby

Zapraszamy na facebooka MUZYCZNEJ SCENY, na którym pojawiają się aktualności oraz fotorelacje z koncertów.

PLAN KONCERTÓW W ROKU SZKOLNYM 2023/2024
II SEMESTR 

Projekt realizowany jest przez MDK 5 we współpracy ze Stowarzyszeniem Fordońska Piwnica Artmuza 5, Agencją Artystyczną Otello oraz Hangarem Kultury.


MUZYCZNA SCENA MUZYCZNA SCENA Reviewed by MDK5 on lutego 13, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.