Szymon Mlicki zwycięzcą Pucharu Polski do lat 20 🤺Marta Ozga i Szymon Głowiński na podium Europejskiego Festiwalu Szermierki 🤺

W minioną sobotę w Poznaniu odbył się turniej szermierczy z serii KGHM Tour otwierający nowy sezon juniorów. Najlepszym w florecie mężczyzn okazał się nasz zawodnik - Szymon Mlicki. W walce pucharowej o wejście do najlepszej „16” odpadli Kamil Tomeczek i Tymon Kowalski. Dla Tymona był to pierwszy start w kategorii juniora i miejsce w 32 to spory sukces młodego florecisty. W kategorii kobiet, nasz klub reprezentowała po długiej przerwie startowej Jagoda Olszówka. 

Wyniki I Puchar Polski Juniorów:

  • Floret mężczyzn (startowało 39 zawodników) 

1. Mlicki Szymon 

18. Tomeczek Kamil 

26. Kowalski Tymon 

  • Floret kobiet (startowało 40 zawodniczek)

34. Olszówka Jagoda

W niedzielę natomiast młodsi zawodnicy wystartowali w Europejskim Festiwalu Szermierki. We florecie dziewcząt (rocznik 2009 i młodsi) najlepiej spisała się Marta Ozga, która zajęła 2 miejsce!!🥈🤺 W najlepszej ósemce turnieju znalazła się również Zosia Konieczka, która w walce o podium uległa Marcie. W średniej kategorii wiekowej 6 miejsce zajęła Liliana Ścieszyńska. Lilianie do "pudła" zabrakło jednego trafienia. 

We florecie chłopców 3 miejsce zajął Szymon Głowiński🥉W tej samej kategorii 5 miejsce zajął Aleks Kardyś. W kategorii 2009 i młodsi 5 miejsce zajął Igor Głowiński🤺 W kategorii 2005-2006 w TOP8 uplasował się Tymon Kowalski💪💪

Wyniki Europejski Festiwal Szermierki:

  • Floret dziewcząt 2007-2008(startowało 10 zawodniczek)

6. Liliana Ścieszyńska

  • Floret dziewcząt 2009 i młodsi (startowało 21 zawodniczek)

2. Marta Ozga

7.Zosia Konieczka

12. Oliwia Buda

13.Basia Moś

16.Agata Szczególska

18.Marysia Petrowicz

20. Lena Królak

  • Floret chłopców 2005-2006 (startowało 18 zawodników )

6. Tymon Kowalski

14.Kacper Piasecki

  • Floret chłopców 2007-2008 (startowało 18 zawodników)

3. Szymon Głowiński

6. Alex Kardyś

17. Kacper Czerwiński

  • Floret chłopców 2009 i młodsi (startowało 22 zawodników)

5. Igor Głowiński

11. Wiktor Woźniak

18. Patryk Kowalski

19. Karol Ciempa

Ogromne gratulacje dla wszystkich!!!

Szymon Mlicki zwycięzcą Pucharu Polski do lat 20 🤺Marta Ozga i Szymon Głowiński na podium Europejskiego Festiwalu Szermierki 🤺 Szymon Mlicki zwycięzcą Pucharu Polski do lat 20 🤺Marta Ozga i Szymon Głowiński na podium Europejskiego Festiwalu Szermierki 🤺 Reviewed by MDK5 on października 26, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.