100 km na kółkach Koła turystyczno-geograficznego 🚲

Uczestnicy Koła turystyczno-geograficznego zwiedzają najbliższe okolice na rowerach. Od września przejechali już 100 km :) i zobaczyli wiele ciekawych miejsc, a przy okazji aktywnie i zdrowo spędzali czas :)


Pierwszą wycieczkę rowerową odbyli wzdłuż Kanału Bydgoskiego – sztucznej drogi wodnej łączącej Wisłę i Odrę przez ich dopływy Brdę od strony Wisły oraz Noteć i Wartę od strony Odry. Kanał Bydgoski został zbudowany w latach 1773-1774 i jest najstarszym czynnym śródlądowym kanałem wodnym w Polsce. Uczestnicy wycieczki wyruszyli tradycyjnie z ulicy Kaplicznej, następnie ulicą Nad Torem, Wyszyńskiego, Rondo Fordońskie, Bulwary Brdy, przystanek Lody naturalne, Mosty Solidarności, Rondo Grunwaldzkie i dalej wzdłuż Kanału parkiem, aż do Miedzynia i powrót w odwrotnej kolejności :)

Na druga wycieczkę wyruszyli do Ostromecka jak zwykle z ulicy Kaplicznej, wzdłuż Fordońskiej, dalej do MDK 5, z powrotem do Fordońskiej i dalej najdłuższym  bydgoskim mostem (1005 m). W Ostromecku zobaczyli gotycki kościół z XV wieku, ujęcie wody mineralnej „Ostromecko” i Zespół Pałacowo-Parkowy z XVIII i XIX wieku. W drodze powrotnej zahaczyli o KFC i po małym dietetycznym posiłku (na lody już za zimno) wrócili do domu.

Celem trzeciej wycieczki był Stary Fordon. Tradycyjnie start z ulicy Kaplicznej, wzdłuż Przemysłowej do byłego budynku Wyższej Szkoły Pedagogicznej, dalej do Brdyujścia i dalej do Starego Fordonu. Miasteczko Fordon powstało w XIV wieku wskutek przesiedlenia się ludności ze zrujnowanego Wyszogrodu. Nazwa miasta Fordon po raz pierwszy w źródłach występuję w 1409 roku , a więc rok przed bitwą pod Grunwaldem.

A następna to zdobycie wału przeciwpowodziowego Fordon-Łaskoń :) Dopóki warunki atmosferyczne będą sprzyjać zwiedzamy i hartujemy się na rowerach 💪🚲💪🚲

100 km na kółkach Koła turystyczno-geograficznego 🚲 100 km na kółkach Koła turystyczno-geograficznego 🚲 Reviewed by MDK5 on października 26, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.