Aleksandra Nowakowska brązową medalistką Mistrzostw Polski Młodzików🥉🏆👏


W Obornikach Śląskich, w dniach 17-18 października odbyły się Mistrzostwa Polski we florecie dziewcząt i chłopców do lat 14. Najlepiej z bydgoskich szermierzy spisała się Aleksandra Nowakowska, która zajęła trzecie miejsce!!! Ola wygrała wszystkie walki w grupie, co dało jej rozstawienie z numerem 6 i zwolnienie z pierwszej eliminacji pucharowej. Po wygranych kolejno trzech walkach pucharowych, nasza florecistka przegrała dopiero pojedynek półfinałowy z Hanną Wojtas - późniejszą triumfatorką MP. 
Warto dodać, że medal Aleksandry Nowakowskiej jest pierwszym krążkiem na MP we florecie dziewcząt w historii UKS MDK 5🥉!!! W przeszłości indywidualne medale dla naszego klubu w tej kategorii zdobywali wyłącznie chłopcy: Igor Bołdziło 🥇(2016), Szymon Mlicki 🥉🥉(2015, 2016).

W turnieju dziewcząt UKS MDK 5 reprezentowała jeszcze Liliana Ścieszyńska, której po przegranej walce pucharowej nie udało się wejść do najlepszej „32”. 

Dzień wcześniej na planszach rywalizowali chłopcy. Najlepiej z naszych zawodników spisał się Tymon Kowalski, który zajął 17 miejsce. Na tym samym etapie odpadli również Alex Kardyś oraz Szymon Głowiński. Po zakończeniu zmagań indywidualnych chłopcy rywalizowali w turnieju drużynowym. Niestety po przegraniu meczu ćwierćfinałowego z TAF Toruń, pozostało nam walczyć w tabeli 5-8. Ostatecznie nasza drużyna w składzie (Tymon Kowalski, Alex Kardyś, Szymon Głowiński, Kacper Piasecki) zajęła 7 miejsce. 

Wyniki: 

  • Floret dziewcząt (ind.)

Startowało - 48 zawodniczek

3. Nowakowska Aleksandra 

35. Ścieszyńska Liliana 

  • Floret chłopców (ind.)

Startowało - 48 zawodników

17. Kowalski Tymon

24. Kardyś Alex 

30. Głowiński Szymon

37. Piasecki Kacper 

  • Floret chłopców (dr.)

Startowało - 10 drużyn

7. Uks Mdk 5 Bydgoszcz (Tymon Kowalski, Alex Kardyś, Szymon Głowiński, Kacper Piasecki)

GRATULUJEMY!!!

Aleksandra Nowakowska brązową medalistką Mistrzostw Polski Młodzików🥉🏆👏 Aleksandra Nowakowska brązową medalistką Mistrzostw Polski Młodzików🥉🏆👏 Reviewed by MDK5 on października 19, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.