„Filmowo i kolorowo” - koncert Cameraty Fordońskiej, sekcji fletowej i perkusyjnej MDK5

W minioną sobotę 18 maja 2024 r. sala koncertowa w fordońskim Hangarze Kultury wypełniła się dźwiękami różnorodnych gatunków muzycznych, kiedy młodzież z sekcji fletowej, perkusyjnej oraz Młodzieżowej Orkiestry Cameraty Fordońskiej zaprezentowała swoje umiejętności przed publicznością. Wydarzenie to, było nie tylko okazją do wysłuchania utalentowanych młodych muzyków, ale także świętem dla debiutantów, którzy po raz pierwszy wystąpili na scenie.


Koncert rozpoczął się występami solistów i zespołów z sekcji fletowej i perkusyjnej. Publiczność miała okazję usłyszeć zarówno klasyczne utwory, jak i kompozycje filmowe, które wprowadziły słuchaczy w magiczny świat muzyki. Zabrzmiały m. in.  takie przeboje jak: „Hallelujah” Leonarda Cohena z filmu Shrek, „Moon River” piosenka z filmu Śniadanie u Tiffaniego, Temat z filmu Toy story „You’ve got a friend in me” . Nie zabrakło także utworów z repertuaru muzyki klasycznej. Zabrzmiała miniatura „Suseł” L. van Bethovenna, Tradycyjna pieśń angielska „Greeensleeves”, „Łabędź” Camille Saint – Saensa i wiele innych. W repertuarze nie zabrakło także utworów popowych i rockowych, co sprawiło, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Publiczność usłyszała także przeboje Arctic Monkies, Nailla Hornana, Zbigniewa Wodeckiego. Wielu z młodych muzyków wystąpiło po raz pierwszy, co dodało wydarzeniu dodatkowego uroku i emocji. Na koniec pierwszej części koncertu wystąpił Kwartet fletów barokowych Flauto Dolce w składzie Zofia Srokowska flet sopranowy, Patrycja Ostrowiecka flet altowy, Helena Ziuziakowska flet tenorowy i Joanna Joppek flet basowy. Zespół wykonał  „Michelle” Johna Lennona i Paula McCartney’a oraz ragtime Scota Joplina „The Entertainer”

W drugiej części koncertu na scenę wkroczyła Młodzieżowa Orkiestra Camerata Fordońska, która zaprezentowała bardziej rozbudowany program. Orkiestra, składająca się z utalentowanych młodych muzyków, zaprezentowała przeboje muzyki filmowej w nowoczesnych aranżacjach. Wśród  hitów srebrnego ekranu znalazły się m. in.: Eye of The Tiger z filmu Rocky, „City of stars” z filmu La la land, „Skyfall” z filmu o przygodach Jamesa Bonda i inne.  Ich występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności, która nagradzała każdą część programu gromkimi brawami.

Całe wydarzenie pokazało, jak wiele pracy i zaangażowania młodzi muzycy wkładają w rozwijanie swoich talentów. Koncert był również okazją do integracji młodzieży, która poprzez wspólne przygotowania i występy mogła nawiązać nowe przyjaźnie i współpracować na scenie. Udział w takim wydarzeniu to dla wielu młodych ludzi nie tylko wielkie wyzwanie, ale także inspiracja do dalszej pracy nad swoimi umiejętnościami.

Koncert młodzieży był niezapomnianym wydarzeniem, które pokazało, jak ogromny potencjał drzemie w młodych ludziach. Ich pasja i talent z pewnością będą jeszcze wielokrotnie zachwycać publiczność w przyszłości.

Wszyscy instrumentaliści swoje talenty i pasje rozwijają pod czujnym okiem pani Any Matijević -Komorowskiej.

W koncercie wzięli udział:

Solo, duo, trio:

Bartosz Spyt – perkusja
Tymoteusz Spyt - flet tenorowy
Anna Cyl- wokal
Zofia Królik - perkusja
Jan Żmijewski - bongosy
Janusz Hejman - perkusja
Tymoteusz Saj - dzwonki chromatyczne
Jan Czaj - cajon
Piotr Wedel - trójkąt
Maria Kędzierska - flet sopranowy
Malwina Ziółkowska - dzwonki chromatyczne
Kamil Trofimiuk - perkusja
Patrycja Ostrowiecka flet sopranowy
Filip Rychłowski – perkusja
Wojciech Czarny – grzechotki
Nikodem Haize - perkusja
Dominika Gryboś  - flet sopranowy
Antoni Fijałkowski - perkusja
Natalia Kwiatkowska – flet sopranowy
Zofia Srokowska – flet sopranowy
Helena Ziuziakowska - flet poprzeczny
Joanna Joppek - flet poprzeczny

Młodzieżowa Orkiestra Camerata Fordońska:

Zofia Srokowska – flet sopranino, flet sopranowy
Patrycja Ostrowiecka – flet altowy
Helena Ziuziakowska – flet sopranowy, tenorowy, poprzeczny
Joanna Joppek – flet poprzeczny, basowy, skrzypce
Tymoteusz Spyt – flet tenorowy, perkusja, ksylofon, perkusionalia
Kamil Trofimiuk – perkusja, dzwonki chromatyczne
Wojciech Sadowski – gitara klasyczna
Margareta Konefał – gitara klasyczna
Maciej Szerwiński – gitara elektryczna
Agata Dąbrowska – wiolonczela
Oliwer Rutkowski – gitara basowa
Wiktor Kowalczyk – pianino cyfrowe

BRAWO!!!


„Filmowo i kolorowo” - koncert Cameraty Fordońskiej, sekcji fletowej i perkusyjnej MDK5 „Filmowo i kolorowo” - koncert Cameraty Fordońskiej, sekcji fletowej i perkusyjnej MDK5 Reviewed by MDK5 on maja 19, 2024 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.