20 lat razem - Polska w Unii Europejskiej - wernisaż wystawy

W piątkowe popołudnie 17 maja mieliśmy przyjemność otworzyć wiosenną wystawę wychowanków sekcji plastycznych pt. "20 lat razem". W ten sposób uczciliśmy okrągłą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. 


Była to okazja do opowiedzenia czym jest Unia Europejska, ile państw wchodzi w skład związku państw europejskich, czy i jak bardzo zmieniła się nasza piękna ojczyzna przez te 20 lat. 


Krótki wykład był jednak tylko przypomnieniem, ponieważ w dniach sąsiadujących z obchodami rocznicowymi, każdy z obecnych na zajęciach plastycznych poznał już te fakty w formie pogadanki. Pomimo, że w ostatnim czasie była to już druga ważna rocznica, (wcześniej obchodziliśmy 25 rocznicę wstąpienia Polski do NATO) nie zabrakło też przestrzeni do podejmowania mniej poważnych tematów plastycznych, czego efekty możemy zobaczyć na wystawie. 


Prace wykonane w różnych technikach plastycznych, również w warunkach plenerowych w postaci wielkoformatowego malunku na chodniku przed MDK5.


20 lat razem - Polska w Unii Europejskiej - wernisaż wystawy 20 lat razem - Polska w Unii Europejskiej - wernisaż wystawy Reviewed by MDK5 on maja 18, 2024 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.