Poznajemy Wyszogród – poznaj i ty!


Od 8 września w naszej placówce realizowany jest projekt "Poznajemy Wyszogród-poznaj i ty!" w ramach programu KOOPERACJE FORDON 2023. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu w partnerstwie z MDK 5.Podczas spotkań uczestnicy zajęć mogą przenieść się tysiące lat wstecz, poznając prahistorię Fordonu i okolic. Mali artyści swoim talentem pomogli nam przyjrzeć się, jak mogła wyglądać ich rodzinna miejscowość w czasach nim powstał Wyszogród.

Uczestnicy projektu mieli okazję pracować na płótnach, które wypełniły się wspaniałymi akwarelami prezentującymi detale z życia codziennego mieszkańców dawnego Fordonu. Zarówno w czasach pradziejowych, jak i we wczesnym średniowieczu. 


Na kolejnym spotkaniu uczestnicy przystąpili do tworzenia gry karcianej/planszowej inspirowanej dziejami Wyszogrodu oraz projektowania rekonstrukcji 3D tego grodu.

Wkrótce kolejne spotkania :) https://www.facebook.com/KPCDwToruniu

Zadanie dofinansowano ze środków Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy w ramach programu „Kooperacje-Fordon 2023”


Poznajemy Wyszogród – poznaj i ty! Poznajemy Wyszogród – poznaj i ty! Reviewed by MDK5 on października 08, 2023 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.