Podwójny "brąz" Oli Nowakowskiej w Pucharze Europy Kadetek w Samorin

W Słowackim Samorinie w dniach 1-2 października odbył się  Puchar Europy Kadetek. W turnieju indywidualnym brązowy medal zdobyła Aleksandra Nowakowska. Ola dopiero w półfinale musiała uznać wyższość reprezentantki Włoch. Dla Oli jest to życiowy sukces w tej randze zawodów.  Z dobrej strony pokazały się pozostałe reprezentantki UKSu Teresa Moś i Zosia Konieczka. Obie wyszły z grupy, ale ostatecznie przegrały pierwsze walki w fazie pucharowej zajmując odpowiednio 79 i 159 miejsce. W turnieju startowało 209 zawodniczek.

Dzień po turnieju indywidualnym odbył się turniej drużynowy. Zespół Polska I z Olą Nowakowską w składzie zdobył brązowy medal. Walka o brąz była kapitalnym widowiskiem. Szala zwycięstwa przenosiła się z jedne strony na drugą. Ostatecznie po zaciętym pojedynku wygrały Polki 45:44.  W składzie Polski I znalazła się również inna zawodniczka z naszego województwa Kinga Kowalska z Toruńskiej Akademii Floretu. GRATULACJE!!!

W zespole Polska II walczyła Teresa Moś. Zespół Teresy awansował do TOP 16 i uplasował się ostatecznie na 13 miejscu. Na 14 miejscu została sklasyfikowana drużyna Polska IV z Zosią Konieczką w składzie.

• Startowały 24 drużyny.

WYNIKI

3.   Polska I (Ola Nowakowska, Zuzanna Wojewódzka, Kinga Kowalska, Natasza Kuś)

13. Polska II (Teresa Moś, Emilia Szefera, Olga Pisarewicz, Zofia Kociubińska)

14. Polska IV (Zofia Konieczka, Alicja Szultka, Maria Słodkowska, Oliwia Lidzbarska)

Ogromne gratulacje dla wszystkich!!!

Podwójny "brąz" Oli Nowakowskiej w Pucharze Europy Kadetek w Samorin Podwójny "brąz" Oli Nowakowskiej w Pucharze Europy Kadetek w Samorin Reviewed by MDK5 on października 02, 2023 Rating: 5