Turniej "O Puchar Prezydenta Miasta Gdańsk''🤺

W ten weekend 23-24 września w Gdańsku, odbył się pierwszy turniej szermierczy zaliczany do list klasyfikacyjnych w kategorii młodzik i dzieci.

W sobotę, w turnieju indywidualnym, najlepiej z naszego klubu spisała się Natalia Buda, która zdobyła złoty medal w kategorii dzieci. Na miejscu drugim uplasowałą się jej koleżanka klubowa Lidia Matuszewska. W szerokim finale znalazła się również Dorota Wudarska, która zajęła ósme miejsce.

W kategorii dzieci we florecie chłopców na 6 miejscu sklasyfikowany został Kacper Dziewiątkowski. Słowa uznania należą się pozostałym zawodnikom UKSu, którzy walczyli bardzo dzielnie i w każdej walce dali z siebie wszystko.

Dzień później odbył się turniej drużynowy. Nasz klub wystawił dwie drużyny dziewcząt i dwie drużyny chłopców. Najlepiej spisała się pierwsza drużyna chłopców, która bezapelacyjne zdobyła 1 miejsce. Chłopcy tego dnia szli jak burza. Aż do finału nie mieli sobie równych. Dopiero w finale po ciężkim boju pokonali zespół Warta Muszkieterowie Poznań 36:30. We florecie dziewcząt na wysokim piątym miejscu uplasowała się pierwsza drużyna UKS MDK 5. Dziewczyny po wyrównanym pojedynku przegrały mecz o wejście do TOP4 z drużyną De La Salle Gdańsk. Drugie zespoły MDKu, złożone z najmłodszych zawodników, przegrały mecze o wejście do TOP8, ale spisały się na miarę naszych oczekiwań. Gratulacje dla wszystkich!!!