Turniej "O Puchar Prezydenta Miasta Gdańsk''🤺


W ten weekend 23-24 września w Gdańsku, odbył się pierwszy turniej szermierczy zaliczany do list klasyfikacyjnych w kategorii młodzik i dzieci.


W sobotę, w turnieju indywidualnym, najlepiej z naszego klubu spisała się Natalia Buda, która zdobyła złoty medal w kategorii dzieci. Na miejscu drugim uplasowałą się jej koleżanka klubowa Lidia Matuszewska. W szerokim finale znalazła się również Dorota Wudarska, która zajęła ósme miejsce.


W kategorii dzieci we florecie chłopców na 6 miejscu sklasyfikowany został Kacper Dziewiątkowski. Słowa uznania należą się pozostałym zawodnikom UKSu, którzy walczyli bardzo dzielnie i w każdej walce dali z siebie wszystko.

Dzień później odbył się turniej drużynowy. Nasz klub wystawił dwie drużyny dziewcząt i dwie drużyny chłopców. Najlepiej spisała się pierwsza drużyna chłopców, która bezapelacyjne zdobyła 1 miejsce. Chłopcy tego dnia szli jak burza. Aż do finału nie mieli sobie równych. Dopiero w finale po ciężkim boju pokonali zespół Warta Muszkieterowie Poznań 36:30. We florecie dziewcząt na wysokim piątym miejscu uplasowała się pierwsza drużyna UKS MDK 5. Dziewczyny po wyrównanym pojedynku przegrały mecz o wejście do TOP4 z drużyną De La Salle Gdańsk. Drugie zespoły MDKu, złożone z najmłodszych zawodników, przegrały mecze o wejście do TOP8, ale spisały się na miarę naszych oczekiwań. Gratulacje dla wszystkich!!!Wyniki:

  • Floret dziewcząt indywidualnie

Kategoria MŁODZIK

21. Oliwia Buda

30.Barbara Moś

  • Floret chłopców indywidualnie

Kategoria MŁODZIK

19. Jakub Becella

  • Floret dziewcząt indywidualnie

Kategoria DZIECI

1. Natalia Buda

2. Lidia Matuszewska

8. Dorota Wudarska

16. Aneta Kalinowska

27. Nina Królikowska

41. Michalina Rejak

  • Floret chłopców indywidualnie

Kategoria DZIECI

6. Kacper Dziewiątkowski

15. Oliwier Malinowski

19. Stanisław Krokowski

30. Kajetan Gulczyński

  • Floret dziewcząt drużynowo

5. UKS MDK 5 I Bydgoszcz (Buda Oliwia, Buda Natalia, Barbara Moś, Lidia Matuszewska)

13. UKS MDK 5 II Bydgoszcz (Nina Królikowska, Aneta Kalinowska, Dorota Wudarska, Michalina Rejak)

  • Floret chłopców drużynowo

1. UKS MDK 5 I Bydgoszcz (Igor Głowiński, Wiktor Woźniak, Jakub Becella, Patryk Kowalski)

13. UKS MDK 5 II Bydgoszcz( Kacper Dziewiątkowski, Oliwier Malinowski, Stanisław Krokowski, Kajetan Gulczyński)

Gratulacje!!!

Turniej "O Puchar Prezydenta Miasta Gdańsk''🤺 Turniej "O Puchar Prezydenta Miasta Gdańsk''🤺 Reviewed by MDK5 on września 24, 2023 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.