II miejsce Szymona Głowińskiego w Drużynowym Pucharze Europy do lat 17


W miniony weekend 23-24 września siedmiu florecistów naszego klubu rywalizowało w Warszawie w inauguracyjnym turnieju cyklu Pucharów Europy Kadetów pn. Floret Witolda Woydy / Puchar Złotej Drużyny 


Pierwszego dnia odbył się turniej indywidualny. Najlepiej z naszych zawodników spisał się Szymon Głowiński, który zakończył turniej na 35 miejscu. Na 1/64 finału zakończyli swoje zmagania Alex Kardyś i Igor Głowiński. Rundę wcześniej turniej zakończył Wiktor Woźniak. Do eliminacji pucharowej nie udało się przebrnąć Patrykowi Kowalskiemu, Karolowi Ciempie oraz Patrykowi Pocięglowi. Dla większości naszych zawodników był to pierwszy start w zawodach, w związku z czym jesteśmy zadowoleni z małych kroczków do przodu oraz nabytego doświadczenia w międzynarodowym turnieju. Zwycięzca turnieju został Finn Keen z Fencers Club London.

  • Wyniki: startowało 181 zawodników

35. Głowiński Szymon

109. Głowiński Igor

111. Kardyś Alex

143. Woźniak Wiktor

146. Kowalski Patryk

154. Ciempa Karol

177. Pocięgiel Patryk

Kolejnego dnia odbyły się zmagania drużynowe, a w nich Szymon Głowiński w pierwszej reprezentacji Polski wraz z kolegami (Jakubem Gorczycą, Cezarym Ginterem oraz Marceli Cendrowskim) wywalczyli srebrny medal Pucharu Europy.

W finale polscy floreciści przegrali jednym trafieniem z reprezentacją Włoch.

Dla naszego zawodnika był to bardzo dobry debiut w pierwszej reprezentacji Polski.

W turnieju drużynowym startowali jeszcze Alex Kardyś (Polska 4) i Patryk Pocięgiel (Polska 5). Niestety obie drużyny naszych reprezentantów przegrały swoje mecze jednym trafieniem w 1/16 finału. 

  • Wyniki: startowało 29 zespołów

2. Polska I (Głowiński, Gorczyca, Ginter, Cendrowski)

18. Polska V (Pocięgiel, Truszczyński, Bąk, Wicher)

19. Polska IV (Kardyś, Zieliński, Żołnowski, Bukat)

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników!!!

II miejsce Szymona Głowińskiego w Drużynowym Pucharze Europy do lat 17 II miejsce Szymona Głowińskiego w Drużynowym Pucharze Europy do lat 17 Reviewed by MDK5 on września 24, 2023 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.