Brązowy medal Aleksandry Nowakowskiej, drużyna męska o „włos” od podium na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szczecinie

W dniach 28-29 kwietnia w Szczecinie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych, m.in. w szermierce.

Pierwszego dnia zawodów rozegrano turniej indywidualny we florecie. Najlepiej z bydgoskich florecistek spisała się Aleksandra Nowakowska, która dopiero w półfinale uległa późniejszej triumfatorce turnieju Hannie Wojtas i ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu. 

Bardzo dobre zawody zaliczył również Szymon Głowiński, który po dobrych walkach grupowych i wygraniu dwóch pucharów awansował do szerokiego finału. Następnie Szymon po wyrównanym pojedynku musiał uznać wyższość gdańszczanina Jakuba Gorczycy, który ostatecznie okazał się  złotym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. 

Awans po eliminacjach grupowych do 1/16 finału wywalczyli: Alex Kardyś, Tymon Kowalski i Teresa Moś.  Liliana Ścieszyńska oraz Zofia Konieczka zakończyły zmagania indywidualne na eliminacji grupowej. 

Następnego dnia odbyły się zawody drużynowe, a w nich dwa składy UKS MDK5 Bydgoszcz. 

Na najgorszym miejscu dla sportowca... czwartym zakończyła drużyna męska w składzie: Szymon Głowiński, Tymon Kowalski, Alex Kardyś i Szymon Semrau. 

Chłopacy dzięki wysokiemu rozstawieniu z turnieju indywidualnym byli zwolnieni z walki o finałową ósemkę. Mecz ćwierćfinałowy był to ciężki mecz z Toruńska Akademią Floretu. W walce półfinałowej przegraliśmy z faworytem turnieju - UKS Ateną Gdańsk I.

Pozostał mecz o trzecie miejsce z drugim składem gdańskiej Ateny. Nasi chłopcy słabo rozpoczęli mecz przegrywając pierwszą fazę meczu. Sygnał do odrabiania dał Tymon Kowalski, który wygrał swoje walki 7:5 oraz 11:4. W ostatniej walce meczu Szymon Głowiński doszedł przeciwnika na 3 trafienia, jednak ostatecznie drużyna przegrała 40:45, zajmując czwarte miejsce. Pozostaje lekki niedosyt, jednak wracamy z drużyną męską na OOM po trzech latach, w których nie udało się wywalczyć kwalifikacji drużynowej, więc czwarte miejsce napawa sporym optymizmem. 

W turnieju kobiet nasz klub reprezentowały: Aleksandra Nowakowska, Teresa Moś, Liliana Ścieszyńska i Zofia Konieczka. 

Dziewczyny w 1/8 finału wygrały z gospodarzami - MKS Kusy Szczecin. 

W walce ćwierćfinałowej po wyrównanym początku dziewczyny przegrały z D’artagnanem Ursynów. 

Walki z tabeli 5-8 to przegrana z TAF Toruń oraz wygrana z IKS Leszno. Dziewczyny ostatecznie turniej zakończyły na siódmym miejscu. 

Wyniki

Turniej indywidualny

  • Floret kobiet 

3. Nowakowska Aleksandra

31. Moś Teresa 

35. Konieczka Zofia 

40. Ścieszyńska Liliana 

  • Floret mężczyzn

8. Głowiński Szymon 

23. Kardyś Alex 

25. Kowalski Tymon 

Turniej drużynowy

  • Floret kobiet 

7. UKS MDK5 Bydgoszcz 

  • Floret mężczyzn 

4. UKS MDK5 Bydgoszcz

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to zarazem Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (do lat 17). 

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników. 

Brązowy medal Aleksandry Nowakowskiej, drużyna męska o „włos” od podium na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szczecinie Brązowy medal Aleksandry Nowakowskiej, drużyna męska o „włos” od podium na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szczecinie Reviewed by MDK5 on kwietnia 30, 2023 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.