Aleksandra Nowakowska ze srebrnym medalem Mistrzostw Europy Kadetek drużynowo oraz 12 miejscem indywidualnie 🤺

W dniach 21 - 28 lutego w Tallinie odbywały się Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w szermierce. W gronie czterech florecistek z Polski, które uzyskały kwalifikacje do Mistrzostw Europy Kadetek we florecie znalazła się zawodniczka UKS MDK 5 Aleksandra Nowakowska. 

We wtorek 21 lutego zawodniczki rozpoczęły zmagania w turnieju indywidualnym. Ola już w pojedynkach grupowych pokazała, że to będzie jej dobry dzień. Przy 5 wygranych walkach i jednej przegranej rozstawiła się do turnieju głównego z nr 17.

Pojedynek w 1/32 finału, to zdecydowana wygrana z reprezentantką Czech, w następnej rundzie wyeliminowała zawodniczkę z Francji.

W walce o wejście do finałowej ósemki, Oli przyszło się mierzyć z Vittorią Pinna z Włoch, po słabym początku walki nasza zawodniczka zaczęła odrabiać straty, niestety tego pojedynku nie udało się wygrać. Przeciwniczka Oli okazała się być później triumfatorką Mistrzostw Europy. 

Aleksandra ostatecznie uplasowała się na 12 miejscu, co jest najlepszym wynikiem w historii naszego klubu, jak i najlepszym wynikiem Oli w startach międzynarodowych. 

Wyniki walk eliminacji bezpośredniej:

Nowakowska - Simkova 15:5

Nowakowska - Daniscare 15:9

Nowakowska - Pinna 6:15

Miejsca w finałowej ósemce wywalczyły koleżanki z reprezentacji: Natasza Kuś (D’artagnan Ursynów) oraz Marta Jakubowska (UKS GSS). 

Floret kobiet: startowało 76 zawodniczek

12. Nowakowska Aleksandra💙

Po dniu przerwy, 23 lutego odbył się turniej drużynowy. Dzięki bardzo dobrym wynikom w turnieju indywidualnym dziewczyny do turnieju zostały rozstawione z nr 2 i zakończyły turniej również na tym miejscu zdobywając srebrny medal.


Skład  drużyny:

Marta Jakubowska (UKS GSS), Natasza Kuś (D’artagnan Ursynów), Hanna Wojtas (UKS GSS) i Aleksandra Nowakowska (UKS MDK5 Bydgoszcz).  

GRATULUJEMY!!!

Aleksandra Nowakowska ze srebrnym medalem Mistrzostw Europy Kadetek drużynowo oraz 12 miejscem indywidualnie 🤺 Aleksandra Nowakowska ze srebrnym medalem Mistrzostw Europy Kadetek drużynowo oraz 12 miejscem indywidualnie 🤺 Reviewed by MDK5 on lutego 24, 2023 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.