Wyśmienity start Aleksandry Nowakowskiej w PEK w Budapeszcie 🤺

Trójka naszych reprezentantów: Teresa Moś, Szymon Głowiński i Aleksandra Nowakowska startowali w PE w Budapeszcie w dniach 26-27 listopada. Blisko 300 zawodników w turniejach indywidualnych oraz 50 drużyn w zmaganiach drużynowych sprawiają, że zawody w Budapeszcie jest to najsilniej obsadzony turniej z cyklu Pucharów Europy do lat 17.

Pierwszego dnia odbył się turniej indywidualny mężczyzn, a w nim Szymon Głowiński. Nasz reprezentant po wygraniu 4/6 walk w eliminacji grupowej, wygranej walce w 1/128 z reprezentantem Holandii, przegrał w 1/64 z zawodnikiem z Niemiec ostatecznie zajmując 91m.

Ola wraz z koleżankami ze składu Polska II wywalczyła 10 m., Teresa ze składem Polska V zakończyła turniej na 24 m.

Następnego dnia przyszedł czas na zmagania drużynowe mężczyzn oraz indywidualne kobiet. A w nich z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Aleksandra Nowakowska. Ola w grupie wygrała 4/6 walk i nic nie wskazywało na to, że turniej będzie należał do aż tak udanych. Jednak w walkach pucharowych Ola rozwijała się wraz z przebiegiem turnieju. 1/128 była to gładka wygrana z Rumunką w 1/64 oraz 1/32 Ola po ciężkich bojach odprawiła reprezentantki Francji. Dopiero w 1/16 musiała uznać wyższość Lihi Koren z Izraela. Z bardzo dobrej strony zaaresztowała się również Teresa Moś. Teresa została powołana na turniej jako rezerwowa i zaledwie kilka godzin przed wyjazdem dowiedziała się, że wchodzi do składu na wyjazd do Budapesztu. Teresa w grupach wygrała 3/6 walk, w 1/128 gładko poradziła sobie z zawodniczką z Węgier, w 1/64 przegrała z reprezentantką Włoch, ostatecznie zajmując 107 miejsce.

Szymon Głowiński wraz z kolegami z zespołu Polska III wywalczył 10 m.

Wyniki:

Floret kobiet druż. (Startowały 44 zespoły)

10. Polska II  (Nowakowska, Jaszczołt, Wojewódzka, Makowska)

24. Polska V  (Moś, Tym, Kowalska)

Floret mężczyzn ind. (Startowało 312 zawodników)

91. Głowiński Szymon

Floret kobiet ind. (Startowało 271 zawodniczek)

31. Nowakowska Aleksandra

107. Moś Teresa

Floret mężczyzn druż. (Startowały 57 zespołów)

10. Polska III  (Głowiński, Pisarewicz, Pyskło, Lewandowski)

Gratulujemy uzyskanych wyników!!!

Wyśmienity start Aleksandry Nowakowskiej w PEK w Budapeszcie 🤺 Wyśmienity start Aleksandry Nowakowskiej w PEK w Budapeszcie 🤺 Reviewed by MDK5 on listopada 28, 2022 Rating: 5