Puchar Europy do lat 17 w Norymberdze

W miniony weekend weekend Aleksandra Nowakowska, Teresa Moś i Szymon Głowiński startowali w Norymberdze w zawodach z cyklu Pucharów Europy Kadetów.

Pierwszego dnia (19.11) zmagań odbył się turniej indywidualny floretu męskiego oraz drużynowy floretu kobiet.

Z dobrej strony pokazał się Szymon Głowiński, który wygrał 4/5 walk w grupach, co dało mu rozstawienie do turnieju z nr 64, Szymon w walce z tabeli 1/128 wygrał z kolegą z reprezentacji Cezarym Ginterem, niestety w kolejnej rundzie przegrał walkę z reprezentantem Singapuru HO, ostatecznie zajmując 77miejsce.

W turnieju drużynowym Aleksandra Nowakowska w składzie Polska II zajęła 7 miejsce. Teresa Moś w zespole Polska V zajęła 15 miejsce.

Kolejnego dnia (20.11.) Ola z Teresą walczyły indywidualnie, a Szymon Drużynowo.

Ola wygrała 4/6 walk w grupach, w tabeli 1/128 gładko poradziła sobie z reprezentantką Chorwacji, w 1/64 Ola trafiła Jazmin Sperka z Węgier. Liczyliśmy na rewanż z Samorinu, gdyż z tą zawodniczką Ola przegrała 1 trafieniem na Słowacji o wejście do finałowej ósemki. Niestety się nie udało, na rewanż będzie trzeba jeszcze poczekać.

Teresa wygrała 2/6 walk w grupach. W pierwszej walce pucharowej z wyżej notowaną zawodniczką z Francji Marion Rafin Teresa przegrała w priorytecie.

Szymon wraz z kolegami z zespołu Polska III zajął 13 miejsce.

Oba turnieju indywidualne zdominowali Amerykanie, którzy zajęli wszystkie miejsca w finałowych ósemkach.

Wyniki:

Floret mężczyzn ind. (Startowało 267 zawodników)

77. Głowiński Szymon

Floret kobiet druż. (Startowało 40 zespołów)

7. Polska II (Nowakowska, Jaszczołt, Makowska, Wojewódzka)

15. Polska V (Moś, Szefera, Wojtas, Kociubińska)

Floret mężczyzn druż. (Startowało 45 zespołów)

13. Polska III (Głowiński, Pyskło, Cendrowski, Lewandowski)

Floret kobiet ind. (Startowało 270 zawodniczek)

85. Nowakowska Aleksandra

201. Moś Teresa

Puchar Europy do lat 17 w Norymberdze Puchar Europy do lat 17 w Norymberdze Reviewed by MDK5 on listopada 21, 2022 Rating: 5