Pamiętamy...

Listopad to wyjątkowy czas zadumy i wspomnień. Szczególnie teraz wspominamy i pamiętamy o tych, których nie ma już z nami.

Rada Młodzieży MDK5, jak co roku złożyła kwiaty oraz znicze na grobie Felicji Krysiewiczowej, która patronuje ulicy przy której znajduje się nasz dom kultury.

Felicja Krysiewiczowa  urodziła się 12 października 1897 roku w Mińsku na Białorusi, zmarła 15 września 1970 w Bydgoszczy. Spoczywa na cmentarzu Nowofarnym przy ulicy Artyleryjskiej 10. Uczyła się muzyki w Mińsku, a dyplom w klasie fortepianu uzyskała w Konserwatorium Kijowskim. W Poznaniu zdobyła dyplom w klasie śpiewu solowego i od 1924 roku  śpiewała w Operze Poznańskiej. W 1931 przybyła do Bydgoszczy, rozpoczęła pracę nauczycielki muzyki i śpiewu w Miejskim Konserwatorium Muzycznym. Była członkiem Rady Artystyczno – Kulturalnej oraz Towarzystwa Muzycznego w Bydgoszczy. W roku 1945 organizowała szkolnictwo muzyczne w Bydgoszczy; tworzyła i prowadziła dział muzyczny Rozgłośni Bydgoskiej Polskiego Radia. Reaktywowała Towarzystwo Muzyczne, przy którym założyła Studium Muzyczne. Doprowadziła do powstania Pomorskiej Orkiestry Symfonicznej i współdziałała przy organizacji Filharmonii Pomorskiej.Pamiętamy... Pamiętamy... Reviewed by MDK5 on listopada 01, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.