Listopad w MDK 5...


  • 02.11.2022, środa godz.18.00, ARTHOL Galeria MDK5
"Z babcinej spiżarni" - wystawa
Wernisaż wystawy prac plastycznych uczestników zajęć Młodzieżowego Domu Kultury nr 5. 
Wystawa będzie zainstalowana do 15.11.2022r.
  • 05.11.2022, sobota 17.00, Fordońska Piwnica ARMUZA 5

"Pamięć zostaje w piosenkach" - koncert

Wieczór z utworami artystów nieobecnych w wykonaniu solistów Studia Wokalnego „Młodzi Zdolni” Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy. W koncercie wspomnień młodzież przywoła sylwetki nieżyjących już artystów. We własnych interpretacjach wokaliści będą wspominać Annę German, Agnieszkę Osiecką, Czesława Niemena, Zbigniewa Wodeckiego i innych.

  • 13.11.2022, niedziela 12.00, Teatr Kameralny ul. Grodzka 14/16 Bydgoszcz

"O czym ptaki śpiewają"

Widowisko teatralno – muzyczne zrealizowane w ramach projektu „Kooperacje – Fordon 2022”. Realizacja spektaklu miała za zadania zrzeszyć dzieci i młodzież z Fordonu, uwrażliwić na sztukę oraz propagować rozwój kultury. Scenariusz spektaklu został napisany przez Katarzynę Lewandowską oraz Agnieszkę Bień. Muzykę skomponował Piotr Komorowski. Z grupą teatralną współpracowała Młodzieżowa Orkiestra Camerata Fordońska działająca w MDK 5.

Projekt został zrealizowany we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury nr 5, Stowarzyszeniem Fordońska Piwnica Artmuza 5 oraz Teatrem Kameralnym w Bydgoszczy i dofinansowany ze środków Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy w ramach programu „Kooperacje. Fordon 2022”.  

  • 19.11.2022, sobota 10.00, ARTHOL Galeria MDK5

Warsztaty gitarowe

Warsztaty gitarowe dla zaawansowanych uczestników zajęć Młodzieżowego Domu Kultury nr 5. Gościem kursu instrumentalnego będzie Adam Skrętny gitarzysta klasyczny i prodziekan na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

  • 22.11.2022, wtorek 17.00, ARTHOL Galeria MDK5

"Kocham Wolność" - interaktywne przedsięwzięcie artystyczne skierowane do młodzieży z Bydgoszczy i Kragujevca (Serbia)

Projekt międzynarodowy „Kocham wolność” jest kontynuacją współpracy Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy z instytucjami kulturalno – oświatowymi z partnerskiego miasta Kragujevca w Serbii. W tym roku projekt został zainspirowany „Salonem Karykatury Antywojennej”, który od 1981 roku jest organizowany w Kragujevcu, także wojenną historią bratnich miast oraz tragicznymi wydarzeniami we współczesnym świecie. Podczas warsztatów plastycznych powstaną prace odnoszące się do wartości wolności i wyrażania poprzez sztukę sprzeciwu wobec wojen na świecie. Muzyczną oprawą będą melodie pochodzące z dwóch odległych krajów wykonane przez bydgoską młodzież z Młodzieżowej Orkiestry Camerata Fordońska działającej w MDK5. 

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Bydgoszczy.

  • 24.11.2022, czwartek 16.00, Facebook TeatrMDK5

"VI Salon Poezji"

Prezentacja interpretacji wierszy Stanisława Jachowicza w wykonaniu aktorów „Teatru Bez Wad” działającego w MDK5 w Bydgoszczy.  Jachowicz swoje wiersze dla dzieci pisał w XIX wieku. Pomimo upływu wielu lat jego poezja jest wciąż aktualna i chętnie czytana dzieciom przez rodziców, opiekunów i nauczycieli. Podczas prezentacji usłyszycie Państwo m.in. wiersze: „Dwa kotki”, „Andzia”, „Józio i matka”, „Basia” czy „Kukuryku”. Opiekunem artystycznym "Teatru Bez Wad" jest pani Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska.


Listopad w MDK 5... Listopad w MDK 5... Reviewed by MDK5 on listopada 03, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.