Bydgoska Kulturalna Marka Oświatowa dla SDS i Cameraty Fordońskiej

Jest nam niezmiernie milo poinformować, że zespoły artystyczne Stylers Dance Studio oraz Młodzieżowa Orkiestra Camerata Fordońska znalazły się w gronie laureatów otrzymując tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej przyznawanej przez Prezydenta Bydgoszczy pana Rafała Bruskiego na lata 2022-2025.  

W minioną środę 16 listopada z rąk pani Iwony Waszkiewicz zastępcy prezydenta przedstawiciele SDS MDK5 oraz Cameraty Fordońskiej odebrali dyplomy i statuetki. 

Tytuł jest formą wyróżnienia, dla najlepszych projektów, przedsięwzięć i inicjatyw aktywizujących dzieci i młodzież do uczestnictwa w kulturze, które jednocześnie promują od lat swym dorobkiem artystycznym Miasto Bydgoszcz i środowisko oświatowe. Nadany tytuł BKMO obowiązuje przez okres 3 lat. 

W kolekcji SDSów to już trzecia taka statuetka. Kierownikiem artystycznym SDS MDK 5 jest pani Agnieszka Sikorska. Obecnie w zajęciach tanecznych uczestniczy blisko 200 tancerzy od 3 roku życia do 31 + .

Natomiast Camerata Fordońska to debiutant w tym gronie. Założycielem zespołu i dyrygentem jest pani Ana Matijević – Komorowska, która od dziesięciu lat koordynuje działalność zespołu. W skład zespołu wchodzi ponad trzydzieści różnorodnych instrumentów. Obsada jest nieustannie wzbogacana o nowe instrumenty. Camerata posiada w swoim repertuarze ponad 70 aranżacji bydgoskiego kompozytora dr Piotra Komorowskiego od muzyki klasycznej do popularnej.

Gratulujemy tytułów i życzymy samych artystycznych sukcesów💙💙💙

Foto Robert Sawicki/ SDS Agnieszka Sikorska

Bydgoska Kulturalna Marka Oświatowa dla SDS i Cameraty Fordońskiej Bydgoska Kulturalna Marka Oświatowa dla SDS i Cameraty Fordońskiej Reviewed by MDK5 on listopada 16, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.