Świetny występ naszych zawodniczek w PEK w słowackim Samorin 🤺

W miniony weekend 2-3 października w Samorin na Słowacji odbył się Puchar Europy Kadetów. Do reprezentacji naszego kraju powołane zostały trzy zawodniczki MDKu: Ola Nowakowska, Zofia Konieczka oraz Teresa Moś. Najlepiej spisała się Ola Nowakowska która w gronie 210 zawodniczek zajęła 10 miejsce! Ola w fazie grupowej wygrała wszystkie walki i z wolnym losem awansowała do kolejnej fazy turnieju. W walce o 64 pokonała inną reprezentantkę Polski Emilę Ziemak. W walce o 32 stoczyła ciężki bój z reprezentantką Rumunii. Nasza Ola w priorytecie pokonała swoją rywalkę 15:14. Do następnej fazy turnieju weszła bez przeszkód. Dopiero o wejście do TOP 8 została zatrzymana przez reprezentantkę Węgier. Nieznacznie bo 15:13. Bardzo dobrze spisała się Teresa Moś, która wygrywając 4 walki w grupie awansowała z wolnym losem do następnej fazy turnieju. W walce o TOP 64 uległa zawodniczce z reprezentacji Holandii zajmując ostatecznie 79 miejsce. Dla naszej młodej zawodniczki jest to znakomity wynik tym bardziej, że debiutowała na arenie międzynarodowej. Kolejna z naszych reprezentantek Zosia Konieczka wygrała dwie walki w grupie, ale niestety zabrakło kilku trafień, aby awansować do następnej fazy turnieju. Zosia również debiutowała na arenie międzynarodowej. 

Dzień później odbył się turniej drużynowy. Nasze zawodniczki zostały powołane do dwóch składów reprezentacji. Ola walczyła w zespole Polska I, a Zosia i Teresa w zespole Polska IV. Zespół Oli awansował do TOP 8 i po zaciętym meczu przegrał z zespołem MIX IZR-GRE zajmując ostatecznie 5 miejsce! Na 12 miejscu uplasował się zespół Polska IV z Zosią i Teresą w składzie oraz trenerem Jakubem, który był trenerem prowadzącym zespół. Warto dodać, że startowało aż 39 drużyn. 

GRATULACJE!!!

Foto Grzegorz Szefera

Świetny występ naszych zawodniczek w PEK w słowackim Samorin 🤺 Świetny występ naszych zawodniczek w PEK w słowackim Samorin 🤺 Reviewed by MDK5 on października 03, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.