Aleksandra Nowakowska i Szymon Głowiński po raz kolejny w finałowej ósemce Pucharu Polski do lat 17

W sobotę 8 października na planszach Gdańskiej Szkoły Szermierki rozgrywany był II Puchar Polski Juniorów Młodszych we florecie. Turniej rozpoczęły dziewczęta. Najlepiej z naszych ośmiu reprezentantek spisała się Aleksandra Nowakowska, która awansowała do szerokiego i finału i ostatecznie zakończyła turniej na 5 miejscu. Ola wygrała wszystkie walki w grupie co dało jej rozstawienie do turnieju głównego z numerem 2. Po wysoko wygrywanych walkach pucharowych, Ola w 1/4 finału przegrała z reprezentantką gospodarzy Hanną Wojtas. Awans do TOP32 wywalczyła jeszcze Teresa Moś. Na 1/32 finału turniej zakończyły: Liliana Ścieszyńska, Zofia Konieczka, Marta Ozga i Agata Szczególska. Na eliminacji grupowej zakończyły turniej Oliwia Buda i Lena Królak.

Po zmaganiach dziewcząt przyszła kolej na chłopców. Najlepszy z naszych dziewięciu reprezentantów - Szymon Głowiński uplasował się na 8 miejscu. Szymon przez cały turniej bardzo dobrze radził sobie na planszy, walkę o wejście do finałowej ósemki wygrał 15:14. W ćwierćfinale po wyrównanej walce musiał uznać wyższość późniejszego triumfatora turnieju Jakuba Fogta z Polonii Leszno. Miejsce w najlepszej 32 wywalczył jeszcze Tymon Kowalski. W TOP64 znaleźli się: Alex Kardyś, Szymon Semrau, Igor Głowiński,  Wiktor Woźniak i Patryk Pocięgiel. Turniej na eliminacji grupowej zakończyli Karol Ciempa i Patryk Kowalski.
Wyniki:

  • Floret dziewcząt (startowało 81 zawodniczek)

5. Nowakowska Aleksandra

27. Moś Teresa 

33. Ścieszyńska Liliana

34. Konieczka Zofia

41. Ozga Marta

64. Szczególska Agata

69. Królak Lena

72. Buda Oliwia

  • Floret chłopców (startowało 81 zawodników)

8.  Głowiński Szymon

17. Kowalski Tymon

37. Kardyś Alex

49. Semrau Szymon

53. Woźniak Wiktor

54. Głowiński Igor

58. Pocięgiel Patryk

66. Ciempa Karol

81. Kowalski Patryk

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników! 


Aleksandra Nowakowska i Szymon Głowiński po raz kolejny w finałowej ósemce Pucharu Polski do lat 17 Aleksandra Nowakowska i Szymon Głowiński po raz kolejny w finałowej ósemce Pucharu Polski do lat 17 Reviewed by MDK5 on października 09, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.