Znakomity występ florecistów MDK 5 w XI turnieju O Puchar Prezydenta Gdańska 🤺

Fantastycznie rozpoczęli sezon nasi zawodnicy w sobotę 24 września w Gdańsku. Turniej w swojej kategorii wygrał Jakub Becella. Kuba w tym dniu nie znalazł pogromcy i pewnie zdobył złoty medal. Znakomicie spisała się Marta Ozga, która stanęła na najniższym stopniu podium. Marta w półfinale musiała uznać wyższość późniejszej zwyciężczyni Kingi Kowalskiej z zaprzyjaźnionego klubu TAF.

Na słowa uznania  zasługują kolejni reprezentanci MDKu.  Na znakomitym 9 miejscu uplasowała się Zosia Konieczka, 10 miejsce zajęła Lena Królak, 11 miejsce zajął Igor Głowiński, w TOP 16 znaleźli się: Wiktor Woźniak oraz Patryk Pocięgiel.

W niedzielę 25 września nasi floreciści wystartowali w turnieju drużynowym. MDK 5 wystawił dwie drużyny żeńskie i trzy drużyny męskie. Najlepiej spisała się żeńska drużyna MDK 5 w składzie: Marta Ozga, Teresa Moś, Lena Królak, Zofia Konieczka, która w finale po emocjonującym pojedynku pokonała zespół z Gdańsk 34:33 i zdobyła złoty medal. Znakomicie zaprezentowali się również nasi chłopcy. Zespół MDK 1 w składzie: Głowiński Igor, Wiktor Woźniak oraz Patryk Pocięgiel zdobyli bazowy medal. W bratobójczym  meczu o trzecie miejsce pokonali drugi zespół MDK 5 w składzie: Jakub Becella, Karol Ciempa oraz Patryk Kowalski.

WYNIKI

FLORET DZIEWCZĄT- startowało 16 zespołów

1. MDK 5 I ( Moś T, Konieczka, Królak, Ozga)

7. MDK 5 II (Buda O , Buda N, Moś B, Szczególska)

FLORET CHŁOPCÓW- startowało 16 zespołów

3. MDK 5 I( Głowiński, Pocięgiel, Woźniak)

4. MDK 5 II( Kowalski, Becella, Ciempa)

7 MDK 5 III( Wełna, Klunder, Migdał)

Gratulacje!!!

Znakomity występ florecistów MDK 5 w XI turnieju O Puchar Prezydenta Gdańska 🤺 Znakomity występ florecistów MDK 5 w XI turnieju O Puchar Prezydenta Gdańska 🤺 Reviewed by MDK5 on września 25, 2022 Rating: 5