Bardzo dobry start Szymona Głowińskiego w Pucharze Europy Kadetów Warszawie!

W piątek 23 września w Warszawie odbył się Puchar Europy Kadetów we florecie. Do reprezentacji Polski powołanych zostało trzech reprezentantów UKS MDK 5: Tymon Kowalski, Szymon Głowiński oraz Alex Kardyś.  Najlepiej spisał się Szymon Głowiński, który zajął wysokie 23 miejsce. Szymek w walce o 16 przegrał jednym trafieniem z reprezentantem Węgier. Kolejny z naszych reprezentantów Tymon Kowalski wyszedł z grupy, ale przegrał pierwszą walkę pucharową i zajął ostatecznie 83 miejsce. Najmłodszy z naszych reprezentantów Alex Kardyś wygrał jedną walkę w grupie, ale niestety nie dostał się do kolejnej fazy turnieju.

Wyniki: (startowało 163 zawodników)

23. Głowiński Szymon

83. Kowalski Tymon

136. Kardyś Alex

Kolejny dzień Pucharu Europy (24 września) to zmagania drużynowe, a w nich startowali Szymon Głowiński i Tymon Kowalski. Pierwszy z nich - Szymon wraz z Łukaszem Tomyślakiem, Szymonem Pisarewiczem i Tomaszem Bartoszkiem w składzie Polska III zajęli 6 miejsce. Drugi nasz reprezentant, Tymon Kowalski wraz z kolegami ze składu Polska V przegrali pierwszy mecz pucharowy i zajęli 19 miejsce. Zwycięzcami turnieju drużynowego zostali Brytyjczycy. Zespół Polska I stanął na najniższym stopniu podium.

Gratulacje!!!

Bardzo dobry start Szymona Głowińskiego w Pucharze Europy Kadetów Warszawie! Bardzo dobry start Szymona Głowińskiego w Pucharze Europy Kadetów Warszawie! Reviewed by MDK5 on września 24, 2022 Rating: 5