Lena Królak na trzecim stopniu podium w Challenge Wratislavia

W miniony weekend 11 i 12 czerwca, we Wrocławiu, odbył się jeden z największych turniejów szermierczych w Europie Challenge Wratislavia. Fantastycznie spisała się w nim Lena Królak, która w gronie 100 zawodniczek zajęła 3 miejsce. W półfinale uległa reprezentantce Cypru 11:12. Lena na koniec sezonu szermierczego sprawiła ogromną niespodziankę dlatego, że jest to jej pierwsze podium w krótkiej karierze i to na takich zawodach!

Świetnie walczyły kolejne nasze reprezentantki. Teresa Moś zajęła wysokie 5 miejsce. W najstarszej kategorii wiekowej 6 miejsce zajęła Ola Nowakowska. O jedno trafienie od najlepszej ósemki turnieju były nasze dwie reprezentantki Natalka Buda oraz Zosia Konieczka. Obie zajęły wysokie miejsca i uplasowały się w najlepszej 16 turnieju.

Natomiast wśród chłopców najlepiej spisał się świeżo upieczony Mistrz Polski Młodzików Alex Kardyś. Alex walcząc ze starszymi zawodnikami uplasował się na 13 miejscu. Blisko wejścia do TOP 16 był Szymek Głowiński. Zabrakło niewiele.