10-lecie Młodzieżowej Orkiestry Camerata Fordońska

 

W minioną sobotę 11 czerwca w Auli Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbył się koncert pn. „Tak bardzo wierzę w nas” z okazji 10 – lecia działalności Młodzieżowej Orkiestry Cameraty Fordońskiej.


Przed licznie zgromadzoną publicznością młodzież uczęszczająca na zajęcia muzyczne do Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 zaprezentowała swoje umiejętności w wymagającym repertuarze.

Koncert rozpoczął się  występem Zespołu Muzyki Dawnej Fresca Voce (Stowarzyszenie Fordońska Piwnica Artmuza 5) prowadzonego przez  Michalinę Spychalską. Zespół Fresca Voce wspólnie z Cameratą współpracowali podczas Spotkań z Muzyką Dawną Organizowanych przez MDK5 oraz podczas zagranicznego tourne w Serbii w 2015 roku.

W następnej części publiczność miała okazję usłyszeć perełkę muzyki klasycznej, koncert skrzypcowy Antoniego Vivaldiego „Wiosna” w aranżacji na Cameratę Fordońską oraz Walc minutowy Fryderyka Chopina i The Entertainer Scotta Joplina w wykonaniu Antoniego Makowskiego.


Kolejna część wypełniona była przebojami polskiej i zagranicznej muzyki popularnej. Usłyszeliśmy: „Oczy tej małej”, „Człowieczy los”, „Niech żyje bal”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Nothing else matters”, ”I want to break free”, „Miłość złe humory ma”, „Mamma Mia” oraz „Tak bardzo wierzę w nas”. Camerata na tę okazję zaprosiła do współpracy Studio Wokalne "Młodzi Zdolni" prowadzone przez Małgorzatę Grabowicz, z którym od trzech lat realizuje różnorodny program muzyczny.

Po części muzycznej nastąpiło wręczenie gratulacji i podziękowań. Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 Jolanta Wawrzonkowska wręczyła gratulację dla Zespołu i dyrygenta Any Matijević – Komorowskiej oraz podziękowanie dla kompozytora Piotra Komorowskiego, który dla Zespołu napisał ponad 70 aranżacji.

Swoją obecnością zaszczycił nas Przewodniczący Komisji Edukacji Kazimierz Drozd, który w imieniu swoim i Rady Miasta wręczył gratulacje i życzenia z okazji 10 – lecia istnienia Zespołu.Jak na urodziny przystało nie mogło się obejść bez tortu urodzinowego i podziękowań dla wychowanków Cameraty, rodziców i przyjaciół zespołu.

Wszystkim, którzy przez 10 lat wspierali zespół, współpracowali, realizowali wspólnie z Cameratą projekty, organizowali koncerty i warsztaty dla zespołu jak i występującej młodzieży dziękujemy z całego serca 💖

W koncercie wzięli udział:

Emilia Balinowaska – obój, flet tenorowy

Piotr Pastuszak – flet sopranino, flet sopranowy

Joanna Joppek – flet poprzeczny, flet tenorowy

Zofia Srokowska – flet sopranowy

Patrycja Ostrowiecka – flet altowy

Oliwia Sieracka – gitara klasyczna

Wiktor Tadrzak – gitara klasyczna

Julia Sosnowska – gitara klasyczna

Maciej Szerwiński – gitara klasyczna, gitara elektryczna

Oliwer Rutkowski – gitara basowa

Kamil Trofimiuk  - dzwonki hromatyczne, ksylofon, marakasy

Tymoteusz Spyt – perkusja, ksylofon, bongosy

Anton Marmurash – perkusja

Wokaliści:

Dominika Janowiak

Paulina Lutostańska

Zuzanna Majchrzak

Patrycja Brywczyńska

Miłosz Srokowski

Oskar Lubiszewski

Antoni Makowski - fortepian

Krzysztof Domachowski FOTO

Dorian Wanecki FOTO
10-lecie Młodzieżowej Orkiestry Camerata Fordońska 10-lecie Młodzieżowej Orkiestry Camerata Fordońska Reviewed by MDK5 on czerwca 13, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.