Kapitalny występ sióstr Buda w Mini Marathonie floretowym w Paryżu 🤺

Trzynastoosobowa ekipa UKS MDK 5 Bydgoszcz wybrała się do Francji na ostatni turniej szermierczy w tym sezonie. Nasi zawodnicy 25 i 26 czerwca brali udział w bardzo wymagającym i ciężkim turnieju.  

Każdy z zawodników wystartował w dwóch rundach fazy grupowej, a zawodnicy, którzy awansowali do TOP 16 mieli okazje walczyć w repasażach. Sobotni turniej przejdzie do historii nie tylko dla naszego klubu, ale również dla naszego kraju bowiem pierwszy raz turniej wygrała Polka. A konkretnie zawodniczka UKS MDK 5 Bydgoszcz Natalia Buda. Natalka przegrała jedną walkę w grupie, a później nie miała sobie równych. W finale stoczyła niesamowity pojedynek. Natalka zaczęła pojedynek od stanu 0:4 dla rywalki. Później  nasza zawodniczka zadała 6 trafień z rzędu zdobywając ostatecznie złoty medal.

Kapitalne zawody rozegrała starsza z sióstr Buda Oliwia. Oliwia dostarczyła nam dużą ilość pozytywnych emocji. Po znakomitym pojedynku awansowała do najlepszej ósemki turnieju. W walce o medal przegrała z późniejszą zwyciężczynią, reprezentantką Australii.

Na słowa uznania zasługują kolejni reprezentanci naszego klubu. W najlepszej szesnastce turnieju znaleźli się: Maria Pietrowicz, Szymon Głowiński oraz Marta Ozga. Cała trójka przebrnęła eliminacje grupowe pomyślnie i stoczyła zacięte pojedynki o wejście do najlepszej ósemki turnieju. Zabrakło naprawdę niewiele. W TOP 32 znaleźli się Wiktor Woźniak, Patryk Pocięgiel oraz Jakub Becella. W tabeli 64 znalazł się również Alex Kardyś, który przegrał pierwsza walkę eliminacji bezpośredniej i zakończył turniej na wysokim 34 miejscu.

Nasi zawodnicy walczyli w sobotę oraz niedzielę w różnych kategoriach wiekowych. Nasza zwyciężczyni Natalia Buda zmierzyła się w niedzielę z dwa lata starszymi zawodniczkami i zajęła miejsce w TOP 8! 

Ogromne gratulacje należą się również zawodniczce IKS Leszno Zosi Kociubińskiej, która wspierana przez naszą ekipę wygrała turniej do lat 12. Brawo Zosia!

To był piękny turniej pełen niesamowitych emocji. Nasi zawodnicy udowodnili, że są waleczni i zostawiają serce na planszy. Teraz czas na upragnione wakacje!

Kapitalny występ sióstr Buda w Mini Marathonie floretowym w Paryżu 🤺 Kapitalny występ sióstr Buda w Mini Marathonie floretowym w Paryżu 🤺 Reviewed by MDK5 on czerwca 26, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.