Kapitalny występ zawodników MDKu w Weißenfels🤺

Ekipa UKS MDK 5 licząca 12 zawodników wystartowała w turnieju szermierczym, który odbył się 12 marca w miejscowości Weißenfels w Niemczech. 


Ten występ przejdzie do historii, gdyż z 12 zawodników MDKu aż 8 stanęło na podium a 11 wywalczyło miejsca w TOP 8.🙂

W najmłodszej kategorii wiekowej we florecie dziewcząt 1 miejsce zajęła  Basia Moś. Na drugim miejscu uplasowała się Marysia Pietrowicz. Dziewczyny zdeklasowały rywalki💙

Kapitalny występ zanotowały nasze zawodniczki w kategorii do lat 13.  Wszystkie zajęły miejsca w TOP 8.

Zwyciężyła Zosia Konieczka, która w finale pokonała koleżankę klubową Teresę Moś. Na najniższym stopniu podium stanęła Marta Ozga oraz Oliwia Buda. Na ósmym miejscu uplasowała się Lena Królak, dla której jest to pierwszy taki sukces w karierze. BRAWO!

We florecie chłopców w najmłodszej kategorii wiekowej zwyciężył Jakub Becella. Dla Kuby jest to największy sukces w karierze. Jest moc!

W kategorii do lat 13 we florecie chłopców wystartowało 3 zawodników MDKu. O sporym pechu mogą mówić Patryk Pocięgiel oraz Wiktor Woźniak, którzy przegrali walki o podium jednym trafieniem. Mimo to miejsce w TOP8 to świetny wynik! Blisko wejścia do TOP 8 był Karol Ciempa. Karol po zaciętej walce uległ zawodnikowi gospodarzy zajmując ostatecznie 10 miejsce.

W najstarszej kategorii wiekowej we florecie chłopców zwyciężył Alex Kardyś. Alex wracający po kontuzji spisał się rewelacyjnie! 

Łącznie zdobyliśmy 4 złote🥇, 2 srebrne 🥈i 2 brązowe medale🥉

GRATULACJE!!!

Kapitalny występ zawodników MDKu w Weißenfels🤺 Kapitalny występ zawodników MDKu w Weißenfels🤺 Reviewed by MDK5 on marca 13, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.