Szymon Głowiński i Wiktor Woźniak wygrywają we Wrocławiu!!!

Na wrocławskich planszach w miniony weekend 5 i 6 grudnia po raz kolejny odbył się Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzików. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach, obie wygrali zawodnicy UKS MDK 5 Bydgoszcz. W starszej grupie wiekowej najlepszy okazał się Szymon Głowiński. Szymek już w eliminacji grupowej pokazał dobrą dyspozycję. Komplet wygranych walk dał mu 5 numer rozstawienia. Przez wszystkie walki pucharowe szedł jak „burza”. Dopiero w walce półfinałowej z Marcelim Cendrowskim (Kolejarz Wrocław) Szymon napotkał trudności, ale ostatecznie wygrał 12:11. W finale Szymon pokonał Cezarego Gintera z IKS Leszno. 

Zwycięzcą kategorii dzieci został Wiktor Woźniak. Wiktor wygrał wszystkie walki w grupie i do turnieju głównego rozstawił się z numerem jeden. Również wysoko, bo z 3 numerem rozstawił się Igor Głowiński. Obaj wywalczyli w kolejnych walkach awans do najlepszej czwórki turnieju, a układ walk półfinałowych, był niczym „deja vu” z Challenge Wratislavia. Po cichu liczyliśmy na kolejny bydgoski finał, niestety Igor Głowiński w walce półfinałowej nie poradził sobie z Rostyslavem Romaniukiem z Ukrainy. Wiktor w półfinale wygrał z Robertem Sammlerem z AZS-AWF Poznań. W finale Wiktor Woźniak zrewanżował się reprezentantowi Ukrainy za przegraną z finału z Challenge Wratislavia. Wielki brawa dla Wiktora, tym bardziej że jest to jego pierwsza wygrana w zawodach tej rangi. Igor zakończył turniej na miejscu trzecim. 

Wyniki:

Floret chłopców:

  • Kategoria 2007-2009 (startowało 44 zawodników)

1. Głowiński Szymon

38. Pocięgiel Patryk

  • Kategoria 2010 i młodsi (startowało 22 zawodników)

1. Woźniak Wiktor

3. Głowiński Igor

12. Kowalski Patryk

13. Becella Jakub

Dzień po ogromnym sukcesie naszych chłopców przyszedł czas na nasze dziewczęta. Skromna 5-osobowa ekipa naszych dziewcząt spisała się nieco słabiej niż ekipa chłopców. W najmłodszej kategorii wiekowej 12 miejsce zajęła Oliwia Buda. Oliwka w grupie walczyła bardzo dobrze dzięki czemu do fazy pucharowej rozstawiła się z nr 9. Pewnie wygrała walkę o wejście do najlepszej szesnastki turnieju. W kolejnej fazie pucharowej na naszą zawodniczkę czekała odwieczna rywalka Veronika Kanepe z Łotwy. Niestety naszej zawodniczce nie udało się wygrać z przeciwniczką.

W najstarszej kategorii wiekowej 17 miejsce zajęła Zofia Konieczka. Zosia w grupie wygrała 5 z 6 walk. Z wolnym losem dostała się do TOP32. Po ogromnym horrorze przegrała pierwszą walkę pucharową 12:11.  Lokatę niżej zajęła Marta Ozga, która również wygrała 5 walk w grupie. W walce o TOP 16 przegrała z zawodniczką AZS AWF Poznań . W 32 znalazła się również Lena Królak. Pierwszej eliminacji pucharowej nie przebrnęła Agata Szczególska. 

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH💙💙💙

Szymon Głowiński i Wiktor Woźniak wygrywają we Wrocławiu!!!  Szymon Głowiński i Wiktor Woźniak wygrywają we Wrocławiu!!! Reviewed by MDK5 on grudnia 06, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.