Puchar Europy do lat 17 w Cabries 🤺

Nasza 4-osobowa ekipa w składzie: Aleksandra Nowakowska, Liliana Ścieszyńska, Tymon Kowalski i Szymon Głowiński w dniach 11 i 12 grudnia rywalizowała w mocno obsadzonym Pucharze Europy Kadetów we francuskim Cabries. 

Najlepiej z naszych zawodników spisała się Aleksandra Nowakowska, która zajęła 42 miejsce. Ola wygrała 4 z 6 walk w eliminacji grupowej, w walkach pucharowych najpierw gładko pokonała reprezentantkę Francji, jednak w następnej rundzie, 1/32 finału uległa zawodniczce z Włoch. 

Z ta samą przeciwniczką rundę wcześniej przegrała Liliana Ścieszyńska, która ostatecznie zajęła 107 miejsce. Dwie wygrane walki oraz wyjście z mocnej 6-osobowej grupy, napawają sporym optymizmem. 

Dzień wcześniej odbył się turniej mężczyzn, a w nim Tymon Kowalski i Szymon Głowiński. Pierwszy z nich wygrał dwie walki w eliminacji grupowej, co dało mu awans do fazy pucharowej. Niestety w pierwszej walce Tymon nie poradził sobie z reprezentantem Węgier. Szymon Głowiński w grupach wygrał jedną walkę, taki wynik nie zapewnił naszemu zawodnikowi wyjścia z grupy.

Wyniki: 

  • Floret kobiet (startowało 168 zawodniczek)

42. Nowakowska Aleksandra

107. Ścieszyńska Liliana

  • Floret mężczyzn (startowało 206 zawodników)

156. Kowalski Tymon

185. Głowiński Szymon

Dla Liliany, Tymona i Szymona był to pierwszy start w Pucharze Europy do lat 17 poza granicami Polski. Cieszą nas wygrane walki oraz doświadczenie nabyte Cabries. Dla Oli był to kolejny start w cyklu Pucharów Europy. Po raz trzeci Ola wywalczyła miejsce w TOP64,  niestety nie udało się awansować rundę wyżej.  

 "Czasem wygrywasz, a czasem sią uczysz" (John C. Maxwell). Pracujemy dalej, żeby osiągać jak najlepsze wyniki w przyszłym roku🤺

Było też troszkę czasu na zwiedzanie ;)


Puchar Europy do lat 17 w Cabries 🤺 Puchar Europy do lat 17 w Cabries 🤺 Reviewed by MDK5 on grudnia 13, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.