Udane starty szermierzy na koniec roku we Wrocławiu :)

W pierwszy weekend grudnia zawodnicy UKS MDK 5 uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju we florecie chłopców i dziewcząt we Wrocławiu.
W sobotę na planszach swoje umiejętności sprawdzali chłopcy.
Najlepiej spisał się Alex Kardyś, który zajął wysokie 7 miejsce. Alex w fazie grupowej wygrał 4 walki z 6. Następnie w eliminacji bezpośredniej pokonał zawodnika Bartłomieja Porydzaj. W kolejnej fazie wygrał z wyżej rozstawionym Filipem Cygnarem. W walce o najlepsza ósemkę wyeliminował reprezentanta Łotwy. W ćwierćfinale przegrał z Maciejem Mazurem.
Z dobrej strony pokazał się również 9-letni Igor Głowiński, który zajął wysokie 26 miejsce.
W kategorii młodzik bardzo dobre 26 miejsce zajął Tymon Kowalski. Tymonowi do szczęścia zabrakło niewiele. W walce o najlepszą 16 przegrał jednym trafieniem z zawodnikiem z klubu Feliks Wieliszew.
73. Jan Wierzba
Następnego dnia odbył się turniej we florecie dziewcząt. Nasz klub reprezentowało 6 zawodniczek. W kategorii młodzik, jedyna reprezentantka UKS MDK 5 Liliana Ścieszyńska wygrała jedną walkę i musiała pożegnać się z turniejem po fazie grupowej. Warto dodać, że Liliana rywalizowała z zawodniczkami o dwa lata starszymi od siebie.
W kategorii dzieci najlepiej spisała się Teresa Moś, która zajęła 20 miejsce. Tereska w walce o 16 przegrała w priorytecie 2:3 z reprezentantką De La Salle Gdańsk. Cztery lokaty niżej uplasowała się Marta Ozga, która przegrała swoją walkę z reprezentantką Czech 8:4. W najlepszej 32 znalazła się również Zofia Konieczka. Zosia po wyrównanym pojedynku uległa zawodniczce UKS 35 Bielawy Toruń 8:7. Blisko wejścia do TOP 32 była 9-letnia Oliwia Buda. Oliwia w fazie grupowej pokonała starsze i wyżej rozstawione zawodniczki. W eliminacji bezpośredniej przegrała w priorytecie z zawodniczką Ateny Gdańsk. W turnieju wzięła udział również Ula Podhorecka, dla której był to dopiero 3 występ w karierze. Ula wygrała jedną walkę w grupie ale to nie wystarczyło, aby awansować do fazy bezpośredniej turnieju.
Teraz czas na wyciągnięcie wniosków i walczymy dalej!!!💪💪💪
Udane starty szermierzy na koniec roku we Wrocławiu :) Udane starty szermierzy na koniec roku we Wrocławiu :) Reviewed by MDK5 on grudnia 09, 2019 Rating: 5