Puchar Polski Juniorów we florecie "Adam Papée in memoriam"...

Blisko 140 zawodniczek i zawodników wystartowało w zorganizowanym 22 września br. w  Bydgoszczy Pucharze Polski Juniorów we florecie. To jedna z ważniejszych imprez w kalendarzu startów zawodników do lat 20.
Odbywający się w hali Artego turniej był jednocześnie Memoriałem Adama Papée, słynnego polskiego szermierza, olimpijczyka, żołnierza Legionów Piłsudskiego i Powstania Warszawskiego, doktora prawa i bankowca. Adam Papée ostatnie 22 lata swojego życia spędził w Bydgoszczy, tutaj też, na cmentarzu na Błoniu został pochowany.  Przez lata był trenerem sekcji szermierczej klubu Gwiazda Bydgoszcz.

Spośród bydgoskich zawodników najlepiej w turnieju spisali: się Szymon Mlicki i Kamil Tomeczek, obaj z UKS MDK 5.
Szymon w fazie grupowej wygrał 5 z 6 walk. W walce o czołową ósemkę pokonał po ciężkim boju Igora Woźniaka z klubu AZS AWF Poznań (15:12). W ćwierćfinale przegrał z Janem Zakrzewskim 15:3, zajmując ostatecznie bardzo dobre 6 miejsce!!! Z bardzo dobrej strony pokazał się Kamil Tomeczek, który zajął wysokie 10 miejsce. Kamil wygrał wszystkie walki w grupie i do eliminacji bezpośredniej rozstawił się z numerem 6. W walce o 16 pokonał Kamila Matusewicza z AZS AWF Poznań. Niestety po zaciętym boju przegrał w walce o ćwierćfinał z zawodnikiem AZS AWF Warszawa Filipem Iżyckim 15:12 zajmując wysokie 10 miejsce.
W turnieju kobiet nasz klub reprezentowała Jagoda Olszówka , która zajęła ostatecznie 51 miejsce

GRATULUJEMY!!!!

Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Bydgoszczy oraz Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Turniej zrealizowano dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Szermierczego.

Patronat medialny objęli:
TVP Bydgoszcz, Radio PiK, Express Bydgoski, Tygodnik Bydgoski

Sponsorzy:
Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa
Rada Rodziców przy MDK 5

Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy przy MDK 5 w Bydgoszczy oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy.

FOTO Tygodnik Bydgoski
Puchar Polski Juniorów we florecie "Adam Papée in memoriam"... Puchar Polski Juniorów we florecie "Adam Papée in memoriam"... Reviewed by MDK5 on września 23, 2019 Rating: 5