Alex Kardyś na podium!! Marta i Teresa w "ósemce"

Nasi najmłodsi szermierze rozpoczęli sezon 14 września od startu w turnieju "Toruńska Katarzyna".
Na najniższym stopniu podium stanął Alex Kardyś. Alex w fazie grupowej stracił tylko dwa trafienia. W eliminacji bezpośredniej aż do półfinałów nie miał sobie równych. W półfinale przegrał z zawodnikiem Warty Poznań 12:10.

We florecie dziewcząt bardzo dobrze spisały się: Marta Ozga oraz Teresa Moś. Po bardzo udanej eliminacji grupowej nasze zawodniczki zostały zatrzymane dopiero w ćwierćfinale. Marta zajęła ostatecznie 8 miejsce, a Teresa 6. Bardzo blisko finałowej ósemce była Ola Nowakowska. Ola po zaciętym boju przegrała minimalnie z zawodniczką Kusy Szczecin 12:11 zajmując ostatecznie 15 miejsce.W tej samej kategorii wiekowej na 25 miejscu uplasowała się Liliana Ścieszyńska.

Na słowa uznania zasługuje 9-letnia Oliwia Buda. Nasza najmłodsza reprezentantka w pojedynku ze starszymi zawodniczkami radziła sobie rewelacyjnie wygrywając 3 walki w grupie. Ostatecznie w walce o 16 musiała uznać wyższość późniejszej zwyciężczyni turnieju.

Z bardzo dobrej strony pokazał Jan Langowski. Janek w eliminacji grupowej wygrał 4 z 6 walk. W walce o czołową 16 był blisko wyeliminowania wyżej rozstawionego zawodnika. Niestety zabrakło szczęścia. Szczęścia zabrakło również Igorowi Głowińskiemu.
Mimo tego, że walczył z dwa lata starszymi zawodnikami, radził sobie bardzo dobrze wygrywając 3 walki w grupie. Odpadł dopiero w walce o najlepszą 16. O krok od najlepszej ósemki był starszy z braci Głowińskich Szymon. Szymek w walce o TOP8 przegrał nieznacznie z zawodnikiem Ateny Gdańsk. Szymon ostatecznie zajął bardzo wysokie 11 miejsce.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!

Alex Kardyś na podium!! Marta i Teresa w "ósemce" Alex Kardyś na podium!! Marta i Teresa w "ósemce" Reviewed by MDK5 on września 15, 2019 Rating: 5