Zapraszamy w marcu do MDK 5...


  • 06,07,08.03.2018 r., Fordońska Piwnica Artmuza 5, godz. 9.00 – 12.00
FRYCEK Z ŻELAZOWEJ WOLI – koncert w ramach projektu "Muzyczna Scena"
W trakcie spotkania przybliżymy dziecięcej publiczności postać wybitnego romantyka i poety fortepianu – Fryderyka Chopina. Nie zabraknie ciekawych anegdot z jego dzieciństwa oraz najbardziej znanych utworów m.in. ballad i mazurków.
Rezerwacje grup - p. Monika Litwin – Dyngosz tel. 604 148 144
Koszt 7 zł od osoby.
  •  08.03.2018 r., Arthol Galeria, godz. 17.00
KOBIETY O KOBIETACH– wernisaż wystawy
Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na wyjątkową, międzynarodową wystawę, na której zaprezentowane zostaną prace serbskich i polskich artystek. Będzie to doskonała okazja do rozmów na temat roli kobiet we współczesnym świecie. W trakcie spotkania postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania: "Czy zdołamy się przeciwstawić promowanym współcześnie ideałom piękna wyznaczanego przez celebrytów, blogerów czy trenerów fitness? Czy sztuka ze swoją duchowością pozwoli spojrzeć inaczej na kobietę?" Zapraszamy do MDK 5 na rozstrzygnięcie tych dylematów!
W wystawie udział wezmą m.in. Anna Wysocka, Iwona Szpak – Pawłowska, Justyna Jułga, Anna Drejas, Ewa Miller,  Andjelka Armus, Agata Dołkowska, Agata Faszcza, Hanna Wierzbicka. Podczas wernisażu zaprezentowany zostanie również spektakl Teatru Międzypokoleniowego Fundacji "Wiatrak" p.t. „T(c)iulowe sukienki”.  
Wystawa czynna do 29 marca 2018 r.
  • 10.03.2018 r., Fordońska Piwnica Artmuza 5, godz. 17.00
MARCOWE GLISSANDA – koncert sekcji instrumentów klawiszowych
Glissando to płynne przejście od jednego dźwięku do drugiego. W czasie koncertu usłyszymy kilka glissand, gdzie za pomocą muzycznego repertuaru połączymy motyw odchodzącej zimy z nadchodzącym przedwiośniem. W programie usłyszymy m.in. zimowe utwory "Łyżwiarze" i "Sanna", a w klimat przedwiośnia wprowadzi nas zawsze radosna "Wiosna" Skaldów. 
  • 13.03.2018 r., Arthol Galeria, godz. 17.00
OBRAZ NA ŻYWO – spotkanie dla dzieci i młodzieży z unikatowym obrazem Vlastimila Hofmanna
Wiele portretów tego artysty znajduje się w prywatnych zbiorach, my właśnie jeden z takich portretów będziemy mieli okazję zobaczyć! Poznamy wybrane dzieło Hofmanna, weźmiemy udział w foto – interpretacjach i innych zadaniach przybliżających nam twórczość tego polskiego malarza i poety, przedstawiciela symbolizmu.
  •  17.03.2018 r., Arthol Galeria, godz. 12.00
WIOSENNE OPOWIEŚCI – wernisaż wystawy
Wystawa sekcji plastycznych poświęcona najbardziej wyczekiwanej porze roku – wiośnie. Wszystkie prace opowiadać będą o budzeniu się przyrody do życia i jej wiosennej ekspresji kolorów, które ujęte zostaną w niesamowitych i zaskakujących kontekstach.
Wystawa czynna do 14.04.2018 r.
  •  19.03.2018 r., Arthol Galeria
WIELKANOCNE FANTAZJE – wystawa świąteczna
Zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju wystawę wielkanocną, w której nie zabraknie kolorowych pisanek, oryginalnych stroików, kurczaczków i zajączków. Wszystkie ozdoby i dekoracje świąteczne zostały wykonane przez naszych utalentowanych wychowanków z sekcji plastycznych.
Wystawa czynna do 03.04.2018 r.
  •  19.03.2018 r., Arthol Galeria, godz. 16.30
PISANKI TECHNIKĄ DECUPAGE’U – warsztaty integracyjno-artystyczne
Spotkanie wychowanków ze Studia Sztuk Plastycznych i Rękodzieła oraz Sztuki 3D. Działania plastyczne będą polegały na zdobieniu – wyklejaniu powierzchni styropianowego jajka pięknymi, wielkanocnymi serwetkami lub papierem ryżowym.
  •  24.03.2018 r., MDK 5, godz. 10.00
DZIEŃ ZIEMI –  dbamy o naszą planetę
Klub Wolontariusza zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego sprzątania po zimie okolicznych terenów znajdujących się przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy. Pokażmy, że potrafimy zadbać o dobro naszej Matki – Ziemi J
  • 27.03.2018 r., Arthol Galeria, godz. 17.00
 ISTNIEJĄCE NIBYLANDIE  - finisaż wystawy fotograficznej Antka Jachna
Wystawa jest efektem udziału wychowanka z sekcji Agaty Faszczy w projekcie Fundacji Vlepvnet dotyczącego współpracy pomiędzy artystami z Polski i Indonezji. Fotografie składające się na cykl „Istniejące Nibylandie” były robione spontanicznie, przy okazji, z perspektywy podglądacza. Celem autora nie było szukanie sensacji, lecz odnajdywanie uniwersalnych emocji. Na pozór przypadkowe kadry z podróży układają się w opowieść o Indonezji widzianą oczami dziecka, są opowieścią o zastanej codzienności i banalności.

Zapraszamy w marcu do MDK 5... Zapraszamy w marcu do MDK 5... Reviewed by MDK5 on marca 05, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.