Udany występ florecistów UKS MDK 5 w Gdańsku...

W sobotę 3 marca odbył się turniej szermierczy "Puchar Rajców Gdańskich. Bardzo długa przerwa pomiędzy zawodami w tej kategorii wiekowej spowodowała, że na turniej wybrali się praktycznie wszyscy zawodnicy z grupy średniozaawansowanej i zaawansowanej.
We florecie dziewcząt (kategoria zuch) drugie miejsce zajęła Tereska Moś! Teresa w fazie grupowej walczyła w kratkę, ale już w eliminacji bezpośredniej pokazała charakter. W finale przegrała z zawodniczką UKS Bielawy Toruń, Kingą Kowalską 8:3.

W kategorii dzieci bardzo dobre 8 miejsce zajęła Aleksandra Nowakowska. Ola eliminację grupową przeszła jak burza. W walce ćwierćfinałowej, po zaciętej walce, uległa zawodniczce z Fundacji GSF 8 do 7.

W kategorii młodzik bardzo dobrze spisała się Jagoda Olszówka. W grupach Jagodzie nie poszło najlepiej, ale już w późniejszych walkach, odmieniona Jagoda, pokazała, że stać ją na wiele. Dopiero w walce o najlepszą ósemkę przegrała nieznacznie z Mają Szatarską z Fundacji GSF. We florecie chłopców w kategorii dzieci bardzo dobre 8 miejsce zajął Szymon Głowiński, który również miał słabsze walki grupowe, ale później odrodził się jak feniks z popiołów. I tak jak Oli Nowakowskiej do "pudła" zabrakło niewiele. W walce ćwierćfinałowej przegrał dwoma trafieniami z Mikołajem Firlejem. W najstarszej kategorii wiekowej brązowy medal zdobył Kamil Tomeczek. Kamil w fazie grupowej stracił tylko 4 trafienia i po grupach został rozstawiony z numerem 4. W walce o najlepszą ósemkę rozgromił zawodnika z IKS Leszno 12:2. W walce ćwierćfinałowej kolejny pogrom, tym razem 12:4. Dopiero w walce półfinałowej musiał uznać wyższość Jakuba Kotka z Fundacji GSF.

Puchary oraz nagrody wręczała Sylwia Gruchała - medalistka Igrzysk Olimpijskich, wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników UKS MDK 5 Bydgoszcz za piękne walki!!!