Spotkanie z Magdaleną Głuszek, której wszystko układa się w teatr...


W ubiegły piątek odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Ludzie z pasją". Gościem spotkania była Magdalena Głuszek - nauczycielka z Warszawy, instruktorka zajęć teatralnych, autorka zbioru scenariuszy dla teatrzyków dziecięcych – rodzinnych.
W artykule Głosu Nauczycielskiego z 2016 r. Halina Drachnal napisała "….Magda pisze scenariusze dla dzieci żyjących tu i teraz, o mamie, która nie umie gotować, o tacie, który nie zawsze potrafi być tatą . Kopciuszka przemienia we Franka z komórką w ręku… Wszystko to co potrafi, układa jej się w teatr".
Licznie zebrani uczestnicy spotkania – nauczyciele z bydgoskich szkół i przedszkoli, instruktorzy i wychowankowie MDK 5 dowiedzieli się w jaki sposób pani Magda pracuje i skąd czerpie inspiracje.
Spotkanie połączone było z warsztatami teatralnymi. Pani Magda przygotowując uczestników spotkania do zadania, najpierw przy muzyce poprowadziła ćwiczenia integrujące, rozluźniające, relaksujące. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w tworzeniu opowiadania na żywo. Przedstawiali też krótką pantomimę z podziałem na role.

Na zakończenie Magdalena Głuszek opisując główny zarys scenariusza, w formie multimedialnej pokazała fragmenty własnych przedstawień.
Wszystkim udzieliła się miła atmosfera, a aktywny udział zainspiruje do przyszłych działań.


Spotkanie z Magdaleną Głuszek, której wszystko układa się w teatr... Spotkanie z Magdaleną Głuszek, której wszystko układa się w teatr... Reviewed by MDK5 on stycznia 23, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.