Koncerty kolędowe FRESCA VOCE

Kończy się czas kolędowania, bo wg tradycji polskiej kolędy śpiewamy do 2 lutego.
Zespół Pieśni Dawnej FRESCA VOCE rozpoczął kolędowanie już przed Świętami Bożego Narodzenia i to od najmłodszych.  W poniedziałkowe przedpołudnie, 18 grudnia, zaśpiewał w Szkole Podstawowej nr 63 (Szwederowo) dla najmłodszych klas, po czym udał się do Przedszkola POLANKA i do Przedszkola ELF w Fordonie, by tam zaśpiewać kolędy dawne i nowe. Mimo, że nie było akompaniamentu, a zespół śpiewał a’capella, małym słuchaczom i nauczycielom bardzo się podobało.
1 stycznia, jak co roku od prawie 20 lat, Zespół FRESCA VOCE wziął udział w Noworocznym Koncercie Kolęd w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Męczenników. Zespół śpiewał na przemian z organizatorem koncertu, Chórem Mieszanym FORDONIA. Koncert ten od 25 lat dedykowany jest założycielowi chóru FORDONIA i pierwszemu proboszczowi parafii ks. Zygmuntowi Trybowskiemu w rocznicę jego urodzin.

Niespełna tydzień później, 7 stycznia,  na zaproszenie dyrygent chóru CANTATE DEO parafii p.w. św. Mateusza pani dr Grażyny Wolter- Kaźmierczak  Zespół FRESCA VOCE wziął udział w IX Koncercie Kolęd i Pastorałek. Zespół zaśpiewał kilka kolęd poczynając od tych najstarszych po współczesne polskie i innych krajów. I jak ktoś powiedział "najmniejszy zespół, a najdłużej śpiewał".  Po zespole zaśpiewał Chór Parafii Ewangelicko-Augsburskiej pod dyr. Jakuba Kwintala oraz Chór Cantate Deo – organizator koncertu pod dyr. Grażyny Wolter-Kaźmierczak.

14 stycznia w towarzystwie chórów FORDONIA i CANTUS CORDIS  Zespół FRESCA VOCE udał się do kościoła św. Mikołaja  w  Mroczy, gdzie po wspólnej próbie odbyło się widowisko KOLĘDARIUM POLSKIE. Spektakl ten, wystawiany od wielu lat, odbył się po raz 18-ty. Kolędy w wykonaniu  chórów i solistów z towarzyszeniem filharmoników bydgoskich z wsparciem widowni opowiadały o historii walki o wolność i niepodległość Polski. Spektakl ten  odbył się w roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Zobacz:
http://www.mrocza.pl/aktualnosci/koledarium-polskie.html               http://www.mrocza24.pl/Koledarium_Polskie._ Koncerty kolędowe FRESCA VOCE Koncerty kolędowe FRESCA VOCE Reviewed by MDK5 on stycznia 31, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.