„Przyjaciel bez granic” – międzynarodowe spotkania i warsztaty artystyczne młodzieży – Bydgoszcz/Kragujevac


W tym roku w terminie od 15 - 19 listopada gościliśmy grupę młodych plastyków z SP "Milutin i Draginja Todorović" z Kragujevca. Podczas swojej wizyty nasi goście mieli okazje poznać miasto, zwiedzić muzea, Filharmonie Pomorską oraz uczestniczyć w warsztatach artystycznych.
Młodzież miała okazje zwiedzić kościół Farny, Wyspę Młyńską i posłuchać o historycznych wydarzeniach, które miały miejsce na Rynku Staromiejskim. Następnie goście zwiedzili Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Dom Leona Wyczółkowskiego. Młodzi plastycy z Serbii mieli okazję  poznać i wzbogacić swoją wiedzę na temat polskiego malarstwa,  a eksponaty w domu wielkiego malarza przybliżyły im czasy, w których żył i działał. Goście odwiedzili również Ratusz, gdzie spotkali się z Zastępcą Prezydenta Miasta Bydgoszczy Panem Mirosławem Kozłowiczem. W czasie pobytu uczestniczyli również w warsztatach artystycznych w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym nr 3 oraz MDK 5.

Napięty program wizyty dopełniły: koncert orkiestry symfonicznej w Filharmonii Pomorskiej, film Twój Vicent w Cinema City oraz fantastyczna zabawa w Escape Room

Wszyscy uczestnicy z niecierpliwością czekają na następne spotkania i wyzwania artystyczne.
Przedsięwzięcia i akcje kulturalno – edukacyjne organizowane w ramach projektu były wspierane i współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz.


„Przyjaciel bez granic” – międzynarodowe spotkania i warsztaty artystyczne młodzieży – Bydgoszcz/Kragujevac „Przyjaciel bez granic” – międzynarodowe spotkania i warsztaty artystyczne młodzieży – Bydgoszcz/Kragujevac Reviewed by MDK5 on stycznia 01, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.