Indie , Perła w Koronie - podsumowanie projektu


Zakończył się międzykulturowy projekt edukacyjny, innowacyjny pn. "Indie , Perła w Koronie", realizowany od lutego do listopada 2017 r. Uczestnikami projektu byli uczniowie klas I-VI  bydgoskich szkół podstawowych oraz wychowankowie MDK 5, łącznie  ok. 252 osoby. Wszystkie warsztaty i spotkania odbywały się w MDK 5 oraz w SP 9.

W ciągu ośmiu miesięcy dzieci  poszerzyły podstawową  wiedzę  o Indiach - położenie geograficzne, symbole itd. Brały czynny  udział w spotkaniu z instruktorem jogi ze Szkoły Alchemia Jogi, zwiedzały wystawę Oddział Orientu Muzeum Okręgowego w Toruniu i tworzyły rangoli z piasku Uczestniczyły w pokazie i warsztatach tańca Bollywood pod kierunkiem instruktorki ze szkoły Tańca Joanny Osowskiej oraz w  spotkaniu z trenerem szachów. Czynnie brały udział w warsztatach edukacyjno-plastycznych  i ceramicznych oraz warsztatach literacko-teatralnych inspirowanych baśniami indyjskimi. Dzieci tworzyły mandale , mehendi i  ceramiczne figurki boga z głową słonia. Poznając fragmenty mitologii i triadę bóstw hinduskich  malowały zespołowo prace plastyczne.  Uczyły się zakładania oryginalnego sari- tradycyjnego stroju hinduskiego, malowały bindi i wykonywały ozdoby na ręce - kangana. Dla uczestników projektu uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych wraz z nauczycielami przygotowali pokaz i degustację kuchni orientalnej. Dzieci systematycznie przygotowywano do konkursu wiedzy o Indiach. W listopadzie odbyły się eliminacje do konkursu wiedzy oraz wystawa prac plastycznych i ceramicznych wykonanych podczas realizacji projektu. W finale uczestniczyło 16 dzieci. Na zakończenie przedstawiono  prezentację z realizacji projektu w formie multimedialnej.

Wystawę oglądać można do 5 grudnia

Autorka projektu: Danuta Biczkowska


Indie , Perła w Koronie - podsumowanie projektu Indie , Perła w Koronie - podsumowanie projektu Reviewed by MDK5 on stycznia 01, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.