Fantastyczne wyniki florecistek i florecistów na Europejskim Festiwalu Szermierki

W miniony weekend w Poznaniu, odbył się turniej pn. "Europejski Festiwal Szermierki'' poświęcony pamięci trenera Mateusza Witkowskiego.

W sobotę 1 czerwca na planszach rywalizowały dziewczęta. Nasze zawodniczki walczyły kapitalnie. Najlepiej spisała się Natalia Buda, która w kategorii 2012-2013 nie miała sobie równych. Natalka w finale pokonała reprezentantkę Turcji 10:6. Po turnieju, Natalia umocniła się na pozycji liderki na liście klasyfikacyjnej w kategorii dzieci. W tej samej kategorii wystartowała Jagoda Pawlak. Dla Jagody był to dopiero drugi turniej w karierze. Postawa Jagody napawa optymizmem. Walczyła bardzo dzielnie i zdobyła cenne trafienia.


W najstarszej kategorii wiekowej wystartowały 3 zawodniczki UKSu. Srebrny medal zdobyła Teresa Moś. Teresa po bardzo wyczerpującym finale uległa zawodniczce z Łotwy 8:15. Na najniższym stopniu podium stanęła Zosia Konieczka. W TOP 16 uplasowała się Agata Szczególska.

W kategorii 2010-2011 z dobrej strony pokazała się Oliwia Buda, która zajęła wysokie 18 miejsce. Na 33 miejscu zawody ukończyła Barbara Moś. W top 64 znalazła się Natalia Gorczyńska. Po pierwszej walce pucharowej odpadła Solommyia Bolonna. 

W najmłodszej kategorii wiekowej wystartowały nasze dwie młodziutkie zawodniczki Kaja Szalow oraz Hanna Maszlanka. Dziewczyny walczyły bardzo ambintnie i dzielnie. 

Wyniki - floret dziewcząt

  • kategoria 2008-2009- startowały 22 zawodniczki

2.Teresa Moś

3. Zofia Konieczka 

14..Agata Szczególska

  • kategoria 2010-2011- startowały 73 zawodniczki

18. Oliwia Buda

33. Barbara Moś

62. Natalia Gorczyńska

70. Solomyia Bolonna

  • kategoria 2012-2013- startowało 75 zawodniczek

1. Natalia Buda

75. Jagoda Pawlak

  • kategoria 2014 i młodsi-  startowały 43 zawodniczki

36. Hanna Maszlanka

41. Kaja Szalow

W niedzielę 2 czerwca na planszach stanęli chłopcy. Najlepiej spisali się nasi młodzicy. W międzynarodowej stawce turnieju w kat, młodzik zwyciężył nasz zawodnik Igor Głowiński. Była to trzecia wygrana z rzędu Igora w zawodach młodzika. Miejsce w top8 wywalczyli: Wiktor Woźniak oraz Patryk Kowalski. W szerokim finale znalazł się również Patryk Pocięgiel w kategorii juniora młodszego. 

Bardzo dobrze spisali się nasi najmłodsi reprezentanci. Niespełna siedmioletni Wiktor Gałązka zajął 11 miejsce w walkach z zawodnikami starszymi od siebie o 3 lata. 

W turnieju rywalizowali zawodnicy z 12 krajów.

Wyniki: 

  • kategoria 2008-2009 - startowało 39 zawodników

8. Pocięgiel Patryk

29. Ciempa Karol

  • kategoria 2010-2011 - startowało 72 zawodników

1. Głowiński Igor

5. Woźniak Wiktor

8. Kowalski Patryk

24. Becella Jakub

  • kategoria 2012-2013 - startowało 62 zawodników

47. Gulczyński Kajetan

49. Malinowski Oliwier

58. Krokowski Stanisław

  • kategoria 2014 i młodsi - startowało 41 zawodników

11. Gałązka Wiktor

19. Konieczka Stanisław

31. Sowiński Paweł

32. Piórkowski Paweł

Dziękujemy Muszkieterowie Warta Poznań za organizację turnieju. 

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników!!!

Foto Jakub Witold Piasecki/EFSFantastyczne wyniki florecistek i florecistów na Europejskim Festiwalu Szermierki Fantastyczne wyniki florecistek i florecistów na Europejskim Festiwalu Szermierki Reviewed by MDK5 on czerwca 03, 2024 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.