Trzy razy podium dla florecistów UKS MDK 5 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W dniach 30.04. - 05.05.2024  Obornikach Śląskich odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży będąca Mistrzostwami Polski do lat 17. W czwartek został rozegrany turniej indywidualny. Nasz klub reprezentowało 8 zawodników. Najlepiej spisała się  Aleksandra Nowakowska, która stanęła na najniższym stopniu podium potwierdzając tym samym wielką formę. Aleksandra w grupie nie miała sobie równych i pewnie awansowała do eliminacji bezpośredniej. Mimo dobrego wyniku w grupie nasza zawodniczka nie miała tak łatwo w dalszej części turnieju, gdyż w walce o wejście do TOP 8 musiała zmierzyć się ze swoją koleżanką z kadry narodowej Michaliną Bartol. W tym pojedynku górą była nasza zawodniczka. W półfinale Ola przegrała pojedynek z Karoliną Makowską zdobywając ostatecznie 3 miejsce. 

Z dobrej strony zaprezentowali się pozostali zawodnicy UKS MDK 5 Bydgoszcz. W najlepszej 16 turnieju znaleźli się: Szymon Głowiński, Teresa Moś oraz Zofia Konieczka. Cała trójka była bardzo blisko awansu do TOP 8 turnieju. Sporą sensacje sprawiła  Zofia Konieczka, która w walce o wejście do TOP 16 pokonała aktualną Mistrzynie Europy Hannę Wojtas. W turnieju ,"rzutem na taśmę",  wystąpił Igor Głowiński, który jako rezerwowy wszedł do najlepszej 42 zawodników, która miała prawo startu w imprezie. Igor po wygraniu dwóch walk w grupie awansował do TOP32, w której znaleźli się również: Alex Kardyś, Patryk Pocięgiel, Agata Szczególska oraz Liliana Ścieszyńska. 

Dzień później odbył się turniej drużynowy. Do turnieju zakwalifikowała się jedna drużyna męska oraz dwie żeńskie UKS MDK 5. Wszystkie ekipy dostarczyły mnóstwo emocji.

Najlepiej spisała się żeńska drużyna UKS MDK 5 I Bydgoszcz, która zdobyła Wicemistrzostwo Polski! Liczyliśmy na dobry wynik naszej ekipy, ale nie spodziewaliśmy się, że dojdziemy aż do finału. Finał z udziałem naszych pań był istnym "rollercoasterem". Szala zwycięstwa przechodziła z jednej strony na drugą. W ostatniej walce spotkała się Ola Nowakowska z Hanią Wojtas. Po zaciętym pojedynku przegrywamy ostatecznie jednym trafieniem i zdobywamy wicemistrzostwo kraju. Cała ekipa dała z siebie wszystko i zostawiła serducho na planszy!

Fantastyczny wynik zanotowała męska drużyna UKS MDK 5 Bydgoszcz, która zdobyła brązowy medal! Panowie od samego początku byli skoncentrowani na walkach i kontrolowali przebieg swoich meczów. W półfinale zmierzyli się z późniejszymi mistrzami Polski zespołem UKS Atena Gdańsk. Chłopacy walczyli dzielnie, ale niestety nie udało się pokonać ekipy z Gdańska. 

W walce półfinałowej zmierzyli się z zespołem UKS 35 Bielawy Toruń. Każdy z naszych zawodników zawalczył bardzo mądrze. Drużyna od samego początku kontrolowała wynik i nie pozwoliła rywalom na przejęcie prowadzenia. W ostatniej walce Szymon Głowiński pokonał Aleksandra Bieńkowskiego zapewniając naszej ekipie trzecie miejsce!

Na słowa uznania zasługuje również drugi skład żeńskiego zespołu UKS MDK5. Dziewczyny rozstawione z nr 10 musiały zmierzyć się z pierwszym zespołem Kusy Szczecin, w którym walczyły starsze i bardziej doświadczone zawodniczki. Nasze panie walczył kapitalnie doprowadzając do remisu na kilka chwil przed końcem meczu. Niestety w samej końcówce walki straciliśmy trafienie i ostatecznie przegraliśmy jednym punktem o wejście do TOP8. 

Turniej indywidualny

  • Floret kobiet- startowały 42 zawodniczki

3. Aleksandra Nowakowska

10. Teresa Moś

16 Zofia Konieczka

26. Liliana Ścieszyńska

30. Agata Szczególska

  • Floret mężczyzn- startowało 42 zawodników

14 Szymon Głowiński

22 Alex Kardyś

27 Igor Głowiński

29 Patryk Pociegiel

Turniej drużynowy

  • Floret kobiet- startowało 12 drużyn

2. UKS MDK 5 I Bydgoszcz( Aleksandra Nowakowska, Liliana Ścieszyńska, Teresa Moś, Zofia Konieczka)

10. UKS MDK 5 II Bydgoszcz ( Lena Królak, Lena Kuzas, Oliwia Buda, Agata Szczególska)

  • Floret mężczyzn- startowało 12 drużyn

3. UKS MDK 5 Bydgoszcz( Szymon Głowiński, Igor Głowiński, Alex Kardyś, Patryk Pocięgiel)

GRATULACJE!!!


Trzy razy podium dla florecistów UKS MDK 5 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Trzy razy podium dla florecistów UKS MDK 5 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Reviewed by MDK5 on maja 06, 2024 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.