Aleksandra Nowakowska 26-stą florecistką na świecie 🤺

W dniach 12-15 kwietnia 2024 w Rijad stolicy Arabii Saudyjskiej odbywały się Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w szermierce. W zawodach startowali reprezentanci 48 narodowości w szabli, szpadzie i florecie. Do turnieju w kategorii kadet floret kobiet kwalifikacje otrzymały 3 reprezentantki z Polski, a wśród nich Aleksandra Nowakowska z UKS MDK 5 Bydgoszcz. 

Ola bardzo dobrze rozpoczęła turniej, wygrała pojedynek m.in. z zawodniczką rozstawioną z trójką w turnieju z rankingu światowego, ostatecznie udało się wygrać 4 z 6 walk w eliminacji grupowej, co dało rozstawienie z nr 30 do turnieju głównego i zwolnienie z walki o awans do 64. W 1/32 finału Ola wygrała z reprezentantką Łotwy - Poliną Kozlovą. W walce o wejście do top16 Aleksandra przegrała z reprezentantką USA - Emily Jing. 

Był to debiut Oli na Mistrzostw Świata, a zarazem debiut florecistek MDK5 w zawodach tej rangi. 

Niesamowity wynik odnotowała Natasza Kuś, która zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata do lat 17. Zwyciężczynią turnieju została Jaelyn Liu z USA. 

Wyniki:

  • Floret kobiet: startowało 107 florecistek

3. Kuś Natasz (D'Artagnan Ursynów)

13. Wojtas Hanna (Gdanska Szkoła Szermierki)

26. Nowakowska Aleksandra (UKS MDK 5 Bydgoszcz)

Gratulacje dla polskich florecistek, trenera Kadry Sławomira Mocka, trenerów klubowych reprezentantek - Dariusza Parzuchowskiego, Łukasza Szymańskiego i naszego trenera Adriana Przednowka!

Fot. BizziTeam


Aleksandra Nowakowska 26-stą florecistką na świecie 🤺 Aleksandra Nowakowska 26-stą florecistką na świecie 🤺 Reviewed by MDK5 on kwietnia 15, 2024 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.