11 miejsce Aleksandry Nowakowskiej w Mistrzostwach Polski Seniorów

Warszawski TORWAR zamienił się w ostatnich dniach w arenę zmagań szermierczych. Właśnie w tym miejscu od 5 do 7 kwietnia odbywały się Mistrzostwa Polski w szpadzie, szabli i florecie. 

Z naszego klubu najlepiej spisała się Aleksandra Nowakowska. Ola w grupach wygrała 5 z 6 walk, co dało jej rozstawienie z nr 7 do turnieju głównego i wolny los w walce o wejście do top32. W następnej rundzie Ola wygrała z Nadią Jaszczołt z TAF Toruń. W walce o wejście do top8 po wyrównanym pojedynku Ola musiała uznać wyższość Magdaleny Ławskiej z klubu Wrocławianie. Swoje walki o wejście do top32 wygrali Teresa Moś oraz Kamil Tomeczek. Tej fazy turnieju nie udało się przebrnąć Szymonowi Głowińskiemu oraz Alexowi Kardysiowi. Z jedną wygraną walką w grupach i brakiem awansu do fazy pucharowej turniej zakończyli: Michał Koślicki, Tymon Kowalski i Patryk Pocięgiel.


Tytuł indywidualnego Mistrza Polski powędrował do Martyny Jelińskiej (AZS-AWF Poznań) oraz Leszka Rajskiego (Wrocławianie).

Następnego dnia turnieju odbyły się zmagania drużynowe. Nasz klub reprezentowali: Michał Koślicki, Kamil Tomeczek, Tymon Kowalski i Szymon Głowiński ostatecznie zajmując 10 miejsce. 

Drużynowymi Mistrzami Polski zostali KS AZS-UAM Poznań wśród kobiet oraz AZS-AWFiS Gdańsk wśród mężczyzn.

Wyniki:

Indywidualnie 

  • Floret kobiet - startowały 52 zawodniczki

11. Nowakowska Aleksandra 

32. Moś Teresa 

  • Floret mężczyzn - startowało 77 zawodników

29. Tomeczek Kamil

39. Szymon Głowiński

44. Alex Kardyś

59. Michał Koślicki

64. Kowalski Tymon

67. Pocięgiel Patryk

Drużynowo

Floret mężczyzn- startowało 14 zespołów 

10. UKS MDK5 Bydgoszcz (Koślicki, Tomeczek, Kowalski, Głowiński) 

Gratulujemy uzyskanych wyników!!!

11 miejsce Aleksandry Nowakowskiej w Mistrzostwach Polski Seniorów 11 miejsce Aleksandry Nowakowskiej w Mistrzostwach Polski Seniorów Reviewed by MDK5 on kwietnia 08, 2024 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.