Szermierczy, turniejowy weekend w środku ferii...

W miniony weekend 17-18 lutego nasi szermierze brali udział, w aż trzech turniejach.

Najliczniejsza grupa 14 - osobowa wybrała się na turniej GIG Cup do Berlina. W sobotę najlepiej spisał się Kacper Dziewiątkowski, który zajął 1 miejsce w kategorii ZUCH. W finale pokonując kolegą klubowego Oliwiera Malinowskiego.

We florecie dziewcząt-kategoria DZIECI- brązowy medal zdobyła Basia Moś. W finałowej ósemce znalazła się również Natalia Gorczyńska. We florecie chłopców-kategoria MŁODZIK- 7 miejsce zajął Wiktor Woźniak. Blisko wejścia do finałowej ósemki byli: Jakub Becella, Igor Głowiński oraz Karol Ciempa.

21. Patryk Kowalski

W drugim dniu turnieju wystartowało 7 zawodników MDK 5. Najlepiej spisała się Zosia Konieczka, która zajęła 2 miejsce. Zosia w finale uległa reprezentantce Czech 13:15.  W kategorii dzieci-floret chłopców- brązowy medal zdobył Jakub Becella. Blisko wejścia do TOP 8 była Agata Szczególska.

3. Jakub Becella

Natomiast w ostatnim turnieju z cyklu Pucharu Świata Juniorek w Tbilisi nasz klub reprezentowały dwie zawodniczki. Dla Oli Nowakowskiej  był to kolejny turniej z serii, jednak dla Teresy był to debiut w zawodach tej rangi. Dziewczyny bardzo dobrze spisały się w grupach, co dało im wolny los w 1/32 turnieju, w 1/16 Ola przegrała z koleżanką z AZS-AWF Poznań Zuzanną Wojewódzką, a Teresa z reprezentantka Czech, Michaelą Illekovą. Z Tbilisi wracamy nie tylko z cennym doświadczeniem, ale również ważnymi punktami do listy klasyfikacyjnej do lat 17 oraz 20.

Wyniki: startowało 49 zawodniczek

23. Nowakowska Aleksandra

25. Moś Teresa

W tym samym czasie nasz zawodnik Kamil Tomeczek rywalizował na Pucharze Świata Juniorów w Sabadell. Pierwszego dnia rozegrano turniej indywidualny. W grupach tylko 3 z 6 wygranych walk dały rozstawienie z nr 75.  W fazie pucharowej Kamil wygrał 15:14 z reprezentantem Hong-Kongu Chin Julian. W następnej rundzie Kamil znacząco przegrał z Chasem Emmerem z USA, ostatecznie zajmując 59 miejsce. Następnego dnia odbył się turniej drużynowym. Kamil wraz z kolegami z reprezentacji: Szymonem Pacholczykiem, Dawidem Piosikiem (obaj IKS Leszno) oraz Bartuszem Sacharczukiem (Fundacja GSF) prowadzeni prze trenera KNJ Łukasza Szymańskiego wywalczyli ósme miejsce.

Wyniki:

Floret mężczyzn

Indywidualnie (startowało 154 zawodników)

59. Tomeczek Kamil

Drużynowo (startowało 15 zespołów)

8. Polska (Pacholczyk, Piosik, Sacharczuk, Tomeczek)

Turniej w Sabadell był to ostatni turniej Kamila z cyklu Pucharu Świata Juniorów. Przez cały sezon Kamil notował wyniki 2 x top32 , 1 top 64, 1 top 128.

GRATULACJE!!!

Szermierczy, turniejowy weekend w środku ferii... Szermierczy, turniejowy weekend w środku ferii... Reviewed by MDK5 on lutego 19, 2024 Rating: 5