Aleksandra Nowakowska i Teresa Moś na podium Pucharu Europy w Sofii

W dniach 10 i 11 lutego w stolicy Bułgarii odbył się kolejny z Pucharów Europy Kadetek we florecie. Nasz klub reprezentowały 3 zawodniczki MDKu. W sobotnim turnieju indywidulanym najlepiej spisała się Ola Nowakowska, która zajęła 3 miejsce. Na 6 miejscu uplasowała się Teresa Moś, dla której jest to życiowy sukces. Bardzo dobrze spisała się Zofia Konieczka, która zajęła 41 miejsce i zdobyła punkty do listy klasyfikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego.

Po sobotnich sukcesach przyszedł czas na turniej drużynowy. Nasze dziewczyny walczyły w zespołach Polska I (Teresa Moś), Polska III (Aleksandra Nowakowska) i Polska V (Zofia Konieczka). Najlepiej spisał się zespół Teresy, który sięgnął po złoty medal Drużynowego Pucharu Europy. W finale spotkał się z zespołem Aleksandry Nowakowskiej. Tym samym nasze dziewczyny sięgnęły po dwa medale. Polska V z Zofią Konieczką w składzie zajęła 13 miejsce.

WYNIKI

FLORET KOBIET DRUŻYNOWO (startowało 18 zespołów)

1. Polska I (Teresa Moś, Karolina Makowska, Zuzanna Wojewódzka, Michalina Bartol)

2. Polska III (Ola Nowakowska, Emilia Szefera, Zofia Mikulicka)

3. Polska II (Kinga Kowalska, Natasza Kuś, Emilia Ziemak, Danuta Tym)

13. Polska V (Zofia Konieczka, Zofia Kociubińska, Alicja Gatz, Hanna Czarnecka)

Gratulacje!!!

Aleksandra Nowakowska i Teresa Moś na podium Pucharu Europy w Sofii Aleksandra Nowakowska i Teresa Moś na podium Pucharu Europy w Sofii Reviewed by MDK5 on lutego 12, 2024 Rating: 5