Aleksandra Nowakowska Drużynową Mistrzynią Europy do lat 17 🤺

We włoskim Neapolu w dniach 22-25 lutego rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w kategorii juniora młodszego w szermierce. Nasza zawodniczka Aleksandra Nowakowska wraz z koleżankami z drużyny: Nataszą Kuś (D’artagnan Ursynów), Hanną Wojtas (UKS GSS Gdańsk) oraz Michaliną Bartol (Warta Muszkieterowie Poznań) wywalczyły  tytuł Mistrzyń Europy.

Mecze do finału były pokazem dominacji polskiej drużyny:

V45 Polska - D12 Hiszpania

V45 Polska - D20 Słowacja

V45 Polska - D14 Wielka Brytania 


W finale nasze dziewczyny musiały się zmierzyć z gospodarzami turnieju - Włoszkami. Nasza zawodniczka Aleksandra Nowakowska bardzo dobrze  rozpoczęła mecz m.in. wygrała 5:2 z vice-mistrzynią Europy z turnieju indywidualnego. Kiedy Polki miały już 8 punktów przewagi pojawiły się kłopoty. Każda z dziewczyn przegrała swoje pojedynki trzema trafieniami. W przedostatniej walce Natasza Kuś odrobiła stratę, co pozwoliło uzyskać remis przed ostatnią walką Hanny Wojtas oraz Mariavittiorii Beretty. Przy wyniku 40:43 dla Włoszki nastąpił come-back polskiej zawodniczki. Pięć trafień z rzędu zadecydowały o tym, że drużyna zdobyła złoty medal.

Wyniki: startowało 19 zespołów 

1. Polska (Wojtas, Kuś, Nowakowska, Bartol) 

Oprócz wygrania ME, Polska drużyna wygrała drużynowy ranking Pucharów Europy EFC. 

Złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy jest to największy sukces w historii naszego klubu. Z tego miejsca chcemy przede wszystkim pogratulować: Aleksandrze i jej koleżankom z drużyny. Trenerowi Kadry Sławomirowi Mockowi, trenerom klubowym dziewczyn: Dariuszowi Parzuchowskiemu, Alexowi Strzeleckiemu, Łukaszowi Szymańskiemu oraz Filipowi Płocharskiemu. Naszym trenerom klubowym: Adrianowi Przednowkowi, Jakubowi Kozłowskiemu, Marcinowi Licy i Michałowi Koślickiemu. Naszemu trenerowi przygotowania motorycznego Szymonowi Ślósarskiemu CB163 - CrossFit Bydgoszcz

Powrót Aleksandry do sali treningowej odbył się wraz z uroczystym wręczeniem gratulacji i kwiatów przez Panią Prezes Hannę Grześkowiak. W klubie na Olę oraz trenera Adriana czekały również wywiady z TVP3 Bydgoszcz oraz Radiem PiK.

Liczymy, że takich chwil będzie więcej, a Aleksandrze życzymy dalszych sukcesów w kategorii juniora, a może nawet jeszcze wyżej!

Wspierają nas w szkoleniu:

Miasto Bydgoszcz

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Polski Związek Szermierczy

Ministerstwo Sportu i Turystyki

MDK nr 5 w Bydgoszczy

Centrostal-Kujawy

Zdjęcia z profilu Polski Związek Szermierczy autorstwa Pana Andrzeja Ptaka


Aleksandra Nowakowska Drużynową Mistrzynią Europy do lat 17 🤺 Aleksandra Nowakowska Drużynową Mistrzynią Europy do lat 17 🤺 Reviewed by MDK5 on lutego 27, 2024 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.