Życiówka Kamila Tomeczka w Pucharze Świata Juniorów we włoskim Udine 🤺

W dniach 4-7 stycznia 2024 we włoskim Udine rozgrywany był Puchar Świata Juniorów i Juniorek we florecie. Nasz kraj reprezentowało 12 zawodników i 12 zawodniczek wśród, których znaleźli się Kamil Tomeczek i Aleksandra Nowakowska z UKS MDK 5.

Od samego początku turnieju zanosiło się, że będzie to dobry dzień Kamila. Komplet wygranych dał rozstawienie z nr 8 oraz zwolnienie z walki z tabeli 1/128.

W następnej rundzie czekało starcie z kolegą z reprezentacji Adamem Andrzejewskim, po wygranej 15:11 Kamil awansował do top32. Kolejna runda to wygrana z reprezentantem Ukrainy Artemem Korzhovoi. 

Niestety w 1/16 finału nasz zawodnik przegrał po wyrównanej walce z reprezentantem gospodarzy Djibrilem Mbaye i ostatecznie zajął wysokie 19 miejsce.

We florecie kobiet startowała Aleksandra Nowakowska. Ola również dobrze powalczyła w eliminacji grupowej. Bilans 5/1 dał Oli bezpośrodni awans do top128. W 1/64 finału Ola przegrała z Włoszką Sofią Giordani. 

Wyniki:

Puchar Świata Juniorów i Juniorek - Udine

Floret mężczyzn (startowało 231 zawodników)

19. Tomeczek Kamil 

 Floret kobiet (startowało 217 zawodniczek)

73. Nowakowska Aleksandra 


Życiówka Kamila Tomeczka w Pucharze Świata Juniorów we włoskim Udine 🤺 Życiówka Kamila Tomeczka w Pucharze Świata Juniorów we włoskim Udine 🤺 Reviewed by MDK5 on stycznia 08, 2024 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.