Ola Nowakowska i Kamil Tomeczek w TOP 8 Mistrzostw Polski Juniorów

27-28 stycznia, w Trzebnicy, odbyły się Indywidulane i Drużynowe Mistrzostwa Polski we florecie kobiet i mężczyzn do lat 20. 

We florecie kobiet najlepiej z naszego MDKu spisała się Aleksandra Nowakowska. Ola w grupie wygrała 5 walk i do eliminacji bezpośredniej rozstawiła się z nr 14.W walce o wejście do najlepszej ósemki turnieju pokonała, po bardzo wyrównanym pojedynku, Martę Jakubowską 15:14. W walce o podium przegrała z Nataszą Kuś. 

Z bardzo dobrej strony pokazały się: Teresa Moś, Liliana Ścieszyńska i Agata Szczególska. Wszystkie wyszły z grupy i wygrały pierwszą walkę eliminacji bezpośredniej. Cała trójka weszła do TOP 32 i zdobyła cenne punkty do rankingu Polskiego Związku Szermierczego. Blisko wyjścia z grupy była Zosia Konieczka, której zabrakło jednego zwycięstwa, żeby móc walczyć w eliminacji bezpośredniej.

We florecie mężczyzn znakomite 5 miejsce zajął Kamil Tomeczek. Kamil Tomeczek dzięki kompletowi zwycięstw wyszedł z grupy z nr 4. W walce o TOP 8 pokonał Jakuba Kosiłę-Wojciechowskiego 13:11. W walce o podium przegrał z późniejszym mistrzem Polski Jakubem Gorczycą. Dobry turniej zaliczył również Szymon Głowiński, który wywalczył miejsce w TOP 16. Szymon po zaciętym pojedynku przegrał, tak jak Kamil, z Jakubem Gorczycą 13:15. Do eliminacji bezpośredniej awansowali również Alex Kardyś, Tymon Kowalski oraz Patryk Pocięgiel. Chłopacy mieli ciężkiego przeciwnika w walce o TOP 32 i ostatecznie zakończyli turniej na pierwsze walce pucharowej.  Na fazie grupowej turniej zakończył Karol Ciempa.

W niedzielę odbył się turniej drużynowy. Nasz klub wystawił po jednej drużynie we florecie kobiet i mężczyzn. Żeński zespół MDKu zajął wysokie 5 miejsce. 

We florecie mężczyzn drużyna MDKu zakończyła turniej na 8 miejscu. 

Gratulacje dla wszystkich zawodników!!!

WYNIKI

FLORET KOBIET-startowało 49 zawodniczek

7. Aleksandra Nowakowska

24. Teresa Moś

30. Liliana Ścieszyńska

31.Agata Szczególska

40. Zofia Konieczka

FLORET MĘŻCZYZN-startowało 79 zawodników

5.Kamil Tomeczek

15. Szymon Głowiński

40. Tymon Kowalski

49. Alex Kardyś

62. Patryk Pocięgiel

77. Karol Ciempa

FLORET KOBIET DRUŻYNOWO- startowało 10 zespołów

5. UKS MDK 5 Bydgoszcz (Nowakowska, Ścieszyńska, Moś, Szczególska)

FLORET MĘZCZYZN DRUŻYNOWO -startowało 16 zespołów

8. UKS MDK 5 Bydgoszcz (Kowalski, Tomeczek, Głowiński, Kardyś)

Ola Nowakowska i Kamil Tomeczek w TOP 8 Mistrzostw Polski Juniorów Ola Nowakowska i Kamil Tomeczek w TOP 8 Mistrzostw Polski Juniorów Reviewed by MDK5 on stycznia 29, 2024 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.