II miejsce Oli Nowakowskiej w Drużynowym Pucharze Europy Kadetek w Poznaniu

W miniony weekend 13-14 stycznia 2024, w Poznaniu, odbył się Puchar Europy Kadetek we florecie. Do kadry naszego kraju powołanych zostało aż 8 zawodniczek MDKu.

W sobotę odbył się turniej indywidualny. Najlepiej spisała się Aleksandra Nowakowska, która zajęła wysokie 18 miejsce. Ola w fazie grupowej nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie walki. Do eliminacji bezpośredniej rozstawiła się z ,"wolnym losem,". Dopiero w walce o top16 musiała uznać wyższość zawodniczki z Korei. Na 38 miejscu uplasowała się Teresa Moś. Tereska przegrała jedno walkę w grupie i tak jak Ola do eliminacji bezpośredniej awansowała z "wolnym losem". W walce o top32 przegrała z późniejszą rywalką Oli Nowakowskiej.  Do eliminacji bezpośredniej awansowały również Zofia Konieczka oraz Liliana Ścieszyńska. Obie w świetnym stylu wygrała trzy walki w grupie. Turniej zakończyły w pierwszej rundzie eliminacji bezpośredniej. Blisko wyjścia była Agata Szczególska oraz debiutująca Oliwia Buda. Na fazie grupowej turniej zakończyły Lena Królak oraz Basia Moś. Gratulacje dla naszych dziewczyn za interesujące walki.

W niedziele odbył się turniej drużynowy. Startowały 33 drużyny. Drugie miejsce zajęła drużyna POLSKA I z Aleksandrą Nowakowską w składzie. Dziewczyny walczyły bardzo mądrze, były w pełni zdeterminowane do odniesienia sukcesu. Dopiero w finale przegrały z reprezentantkami USA. Drużyna POLSKA III z Teresą Moś w składzie zajęła wysokie 14 miejsce. 26 miejsce zajął zespół POLSKA V z Lilianą Ścieszyńska i Zosią Konieczką w składzie.