II miejsce Oli Nowakowskiej w Drużynowym Pucharze Europy Kadetek w Poznaniu

W miniony weekend 13-14 stycznia 2024, w Poznaniu, odbył się Puchar Europy Kadetek we florecie. Do kadry naszego kraju powołanych zostało aż 8 zawodniczek MDKu. W sobotę odbył się turniej indywidualny. Najlepiej spisała się Aleksandra Nowakowska, która zajęła wysokie 18 miejsce. Ola w fazie grupowej nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie walki. Do eliminacji bezpośredniej rozstawiła się z ,"wolnym losem,". Dopiero w walce o top16 musiała uznać wyższość zawodniczki z Korei. Na 38 miejscu uplasowała się Teresa Moś. Tereska przegrała jedno walkę w grupie i tak jak Ola do eliminacji bezpośredniej awansowała z "wolnym losem". W walce o top32 przegrała z późniejszą rywalką Oli Nowakowskiej.  Do eliminacji bezpośredniej awansowały również Zofia Konieczka oraz Liliana Ścieszyńska. Obie w świetnym stylu wygrała trzy walki w grupie. Turniej zakończyły w pierwszej rundzie eliminacji bezpośredniej. Blisko wyjścia była Agata Szczególska oraz debiutująca Oliwia Buda. Na fazie grupowej turniej zakończyły Lena Królak oraz Basia Moś. Gratulacje dla naszych dziewczyn za interesujące walki.

W niedziele odbył się turniej drużynowy. Startowały 33 drużyny. Drugie miejsce zajęła drużyna POLSKA I z Aleksandrą Nowakowską w składzie. Dziewczyny walczyły bardzo mądrze, były w pełni zdeterminowane do odniesienia sukcesu. Dopiero w finale przegrały z reprezentantkami USA. Drużyna POLSKA III z Teresą Moś w składzie zajęła wysokie 14 miejsce. 26 miejsce zajął zespół POLSKA V z Lilianą Ścieszyńska i Zosią Konieczką w składzie.

Wyniki Turniej indywidualny- startowało 210 zawodniczek

18. Ola Nowakowska

38. Teresa Moś

135. Liliana Ścieszyńska

138. Zofia Konieczka

159. Agata Szczególska

164. Oliwia Buda

203. Lena Królak

208. Basia Moś

GRATULACJE!!


II miejsce Oli Nowakowskiej w Drużynowym Pucharze Europy Kadetek w Poznaniu II miejsce Oli Nowakowskiej w Drużynowym Pucharze Europy Kadetek w Poznaniu Reviewed by MDK5 on stycznia 15, 2024 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.