Turnieje szachowe w świątecznym nastroju ♕

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w SP 17 - naszej tymczasowej siedzibie Koła Szachowego MDK 5 odbyły się dwa turnieje szachowe.W środę 20 grudnia w Mistrzostwach Koła Szachowego MDK5 Bydgoszcz wystartowało 8 szachistów i dwie szachistki. Rewelacją turnieju było dwóch najmłodszych uczestników, którzy w przedostatniej rundzie grali ze sobą na pierwszej szachownicy. Wielogodzinny turniej dał się we znaki szczególnie najmłodszym uczestnikom, jeden z 6-latków zasypiał przed ostatnią rundą, Niestety to sprawiło, że nie znalazł się na podium. Wyrazy uznania należą się wszystkim szachistom. Na wspólnym zdjęciu brakuje Mateusza, który był tak wymęczony walką na szachownicy, że nie miał już sił do pozowania;)

Wyniki: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5917916898263040 


Następnego dnia rozegrany został turniej szachowy, szachów szybkich. Cel turnieju był następujący: wyłonić najlepszego uczestnika zajęć. Pokładanych nadziei, nie zawiódł triumfator turnieju Oliwier Nawrot, chociaż walka o kolejne miejsca była naprawdę zacięta. W turnieju wystartowało 19-tu szachistów. Najbardziej doświadczeni posiadali kategorie szachowe. I jak dobrze wiadomo, to „nie kategorie grają w szachy" ,a w sporcie wszystko zdarzyć się może. Tak też było podczas tego turnieju. Najważniejszy cel został osiągnięty: potwierdzenie swoich wiadomości i zdobycie doświadczenia!

Wyniki: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/4844463508160512

Turnieje szachowe w świątecznym nastroju ♕ Turnieje szachowe w świątecznym nastroju ♕ Reviewed by MDK5 on grudnia 21, 2023 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.