Aleksandra Nowakowska z brązowym medalem w Drużynowym Pucharze Europy Kadetów

W dniach 25 i 26 listopada w Norymberdze odbył się Puchar Europy Kadetów we florecie kobiet i mężczyzn. Na ten turniej powołanych zostało aż 5 reprezentantów UKS MDK 5: Aleksndra  Nowakowska, Teresa Moś, Szymon Głowiński, Alex Kardyś oraz Patryk Pocięgiel. W sobotę odbył się turniej indywidualny we florecie mężczyzn oraz turniej drużynowy we florecie kobiet. Najlepiej spisała się Aleksandra Nowakowska, która walcząc w drużynie Polska I, zdobyła brązowy medal! W meczu o brązowy medal zespół Polska I pokonał reprezentację Turcji. To już kolejny sukces naszej Oli w zawodach drużynowych.

Z bardzo dobrej strony pokazał się zespół Polska III z Teresą Moś w składzie, który zajął bardzo wysokie 7 miejsce. We florecie mężczyzn najlepiej spisał się Szymon Głowiński, który wyszedł z grupy i wygrał pierwszą walkę eliminacji bezpośredniej.  Po emocjonującej walce o wejście do TOP64 przegrał minimalnie z reprezentantem Francji 13:15. Alex, podobnie jak Szymon, wyszedł z grupy, ale przegrał pierwszą walkę eliminacji bezpośredniej. Nasz debiutant, Patryk Pocięgiel, zakończył zmagania na fazie grupowej. Patrykowi należą się ogromne brawa za dobrą postawę podczas turnieju!

W niedzielę, we florecie kobiet, bardzo dobry wynik uzyskały Ola Nowakowska oraz Teresa Moś, które zakończyły zmagania w najlepszej 64 turnieju i tym samym zdobył punkty do listy klasyfikacyjnej. W turnieju drużynowym we florecie mężczyzn zespół Polska III z Patrykiem Pocięglem i Szymonem Głowińskim w składzie zajęła 31 miejsce natomiast drużyna Polska IV z Alexem Kardysiem uplasowała się na 38 miejscu

WYNIKI

• Floret kobiet drużynowo- startowało 30 zespołów

3. POLSKA I( Ola Nowakowska)

7. POLSKA III ( Teresa Moś)

• Floret mężczyzn drużynowo- startowało 49 zespołów

31. POLSKA III( Szymon Głowiński, Patryk Pocięgiel)