Odkrywamy bydgoskie pomniki przyrody - przegląd ekologiczny

Dnia 26.10.23 r. odbył się Przegląd Ekologiczny pod hasłem " Odkrywamy bydgoskie pomniki przyrody". Przegląd odbył się dzięki dotacji z Urzędu Miasta Bydgoszczy w ramach Bydgoskich Grantów Ekologicznych. Miejscem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 9, która współorganizowała wydarzenie udostępniając sale oraz niezbędne zaplecze . Do udziału w projekcie zgłosiło się 6 placówek, jednak z uwagi na niedyspozycje zdrowotną uczestników z jednej placówki ostatecznie na scenie zaprezentowało się 5 zespołów z: Przedszkola Niepublicznego "Tatrzański las", Przedszkola nr 1 im. Janusza Korczaka, Przedszkola Niepublicznego "Muminki", Przedszkola Niepublicznego "Akademia Malucha u Tomcia Palucha", oraz z Klubu Malucha z Młodzieżowego Domu Kultury nr 5. Łącznie zaprezentowało się 70 uczestników- dzieci w wieku przedszkolnym.


Przegląd składał się z dwóch części: prezentacji tanecznej do muzyki inspirowanej dźwiękami natury wykonanej w strojach ekologicznych oraz pokazu pomnika przyrody wykonanego dowolną techniką przestrzenną. Wszystkie placówki zostały nagrodzone za udział w przeglądzie i otrzymały nagrody rzeczowe w postaci gier, zabawek oraz przyborów plastycznych. Cieszymy się, że po raz kolejny nasz przegląd odbył się w radosnej atmosferze i dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

Odkrywamy bydgoskie pomniki przyrody - przegląd ekologiczny Odkrywamy bydgoskie pomniki przyrody - przegląd ekologiczny Reviewed by MDK5 on października 26, 2023 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.